Avusturya'nın Ankara Büyükelçiliği önünde protesto

Avusturya'nın Ankara Büyükelçiliği önünde protesto

Avusturya\'nın Ankara Büyükelçiliği önünde protesto

12 Kasım 2016 Cumartesi, 15:51
\"Avusturya\'nın

ANKARA (AA) - Şehit aileleri, gaziler ve koruculardan oluşan grup, Türkiye\'ye yönelik tutumu ve teröre destek verdiği gerekçesiyle Avusturya\'yı protesto etti.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği, Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu ile Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı üyeleri, Avusturya\'nın Ankara Büyükelçiliği önünde toplandı.

Ellerinde Türk bayrakları ile \"Sırtınızı PKK\'ya dönün sabrımızı sınamayın\" ve \"Terörü desteklemeyi bırakın\" yazılı dövizler taşıyan gruptakiler, çeşitli sloganlar attı. Şehitler anısına saygı duruşunda bulunan grup, İstiklal Marşı\'nı okudu.

Grup adına basın açıklaması yapan Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Gazi Lokman Aylar, Avrupa ülkelerinin Türkiye\'ye yönelik tutumları dolayısıyla Almanya, Belçika ve Fransa büyükelçiliklerinin ardından bugün de Avusturya Büyükelçiliği önünde toplandıklarını belirterek, düşmanlık besleyen tüm dünya ülkelerine aynı tutumda bulunacaklarına işaret etti.

Avusturya vatandaşlarıyla hiçbir sorunlarının bulunmadığını vurgulayan Aylar, \"Avusturya\'da sorumluluk makamında oturup sorumsuz açıklamalar yapan devlet başkanlarına, bakanlarına ve Meclisimize gidip PKK\'nın arka bahçesi konumunda olan HDP\'li milletvekillerine destek veren büyükelçi ile sorunumuz var.\" dedi.

Türk halkı olarak fazla bir şey istemediklerini söyleyen Lokman Aylar, \"Gösterdiğimiz saygı kadar karşılığını bekliyoruz. Nasıl ki biz sizin iç işlerinize karışmıyorsak, sizin de bizim iç işlerimize karışmanızı istemiyoruz. Terörü direkt veya dolaylı destek veren her ülke, her kişi, her kuruluş terör örgütlerinin döktüğü kanın, aldığı canların sorumlusudur.\" ifadelerini kullandı.

- \"Terör örgütü günü geldiğinde sizi de can alıcı yerinizden ısıracaktır\"

Aylar, şunları kaydetti:

\"Bugün Doğu ve Güneydoğu\'da her dağın ve taşın üstünde bu terör örgütlerinin döktüğü kanların izleri var. Doğu ve Güneydoğu\'da yaşamanın bedeli olarak sivil, savunmasız 6 binin üzerinde Kürt ve Zaza kökenli vatandaşımız PKK tarafından katledilmiştir. İnsanların en doğal hakkı olan yaşam hakları ellerinden alınmıştır. İnsanların evleri, okulları, camileri yıkılmıştır ve seyahat özgürlükleri kısıtlanmıştır. Her ortamda demokrasi ve insan haklarından bahseden ey iki yüzlü Avrupa, siz PKK tarafından katledilen Kürt kökenli bu aileleri hiç ziyarete gittiniz mi ? Onların hiç acısını paylaştınız mı? Sizin ülkenizde sivil ve savunmasız binlerce vatandaşınızı katleden teröristleri biz ülkemizde himaye etseydik ne yapardınız? Himaye etmekten vazgeçin, eğer vazgeçmezseniz o terör günü geldiğinde sizi de can alıcı yerinizden ısıracaktır. Ama siz her zaman olduğunuz gibi samimi değilsiniz, iki yüzlüsünüz.\"

Basın açıklamasının ardından Aylar ve beraberindekiler, Avusturya Büyükelçiliği giriş kapısına siyah çelenk bıraktı.

GENEL BAŞKAN

Lokman AYLAR

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Online Bağış Online Bağış Online Bağış Online Bağış

DUYURULAR

Yeni Zelanda'da Şehit Edilen Müslüman Kardeslerimiz İçin Camileri Dolduruyoruz

21.03.2019 Perşembe günü Hacı Bayram-ı Veli Camii Şerifinde Yeni Zelanda da Şehit edilen M [...]

2019-03-22 15:31:49

KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME AÇIKLAMASI

  Son zamanlarda 28 şubat zihniyetinin ürünü batı çalışma grubu ar [...]

2018-10-24 15:46:09

Kıbrıs Barış Harekatı Gazilerimizden Kahraman Edip DENİZ'in eşi hakka yürümüştür.

Kıbrıs Barış Harekatı  Gazilerimizden  Kahraman Edip DENİZ'in eşi hakka yürü [...]

2018-09-11 15:57:09