Şehit Ve Gazi Yakınlarından Fransa' Ya Terör Protestosu

Şehit Ve Gazi Yakınlarından Fransa' Ya Terör Protestosu

11 Kasım 2016 - 17:33

Şehit Ve Gazi Yakınlarından Fransa\' Ya Terör Protestosu

IHA

Ankara (İHA) – Ankara’da şehit aileleri ve gazi yakınları, Fransa’yı teröre karşı tutumundan dolayı Fransa Büyükelçiliği önünde protesto etti.
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ,Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Başkanı Ziya Sözen Fransa Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yaptı. Sözen, Türkiye’ye yönelik husumetiyle dikkatleri çeken Fransa’nın Büyükelçiliği önünde, duygularını halka ve tüm dünyaya ifade etmek üzere toplandığını söyledi.
Dünyada Türkiye kadar uzun yoğun ve şiddetli terör eylemlerine muhatap olup da bu mücadeleyi hukuk, demokrasi insan hakları çerçevesinin dışına çıkmadan yürüten başka bir ülke olmadığına dikkat çeken Sözen, \"Fransa topraklarında birkaç bomba patladığında hemen olağanüstü hal düzenine geçmiştir. Olayın üzerinden uzun süre geçmesine rağmen halen olağanüstü hal uygulamaları sürmektedir. Bu çerçevede Paris başta olmak üzere Fransa’nın tüm önemli şehirlerinin sokaklarında, caddelerinde terörle mücadele birimine mensup polisler, askerler her türlü önlemi almakta, uygulama yapmaktadır. Fransa’nın terörle mücadelesinde elbette yanındayız, elbette kendilerini destekliyoruz. Fransa’da terör hadiseleri meydana geldiğinde millet olarak kınıyor ve lanetliyorsak aynı anlayışı Fransa’dan beklemenin hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Fransa terör eylemlerine maruz kaldığında bu ülke için hak görülen tedbirlerin, Türkiye çok daha ağır, kanlı, ve sinsi eylemlerle sarsıldığında endişeyle karşılanmasını asla kabul etmiyoruz.\"
Sözen, Fransa’nın terör örgütlerini koruduğunun ve desteklediğinin altını çizerek, “Terör örgütlerine ve onları destekleyen kuruluşlara en küçük bir müsamahası olmayan Avrupa’nın, Türkiye için tam aksi yönde taleplerde bulunması, milletimizin gönlünde derin yaralar açmaktadır. Fransa’nın ve genel olarak Batı ülkelerinin ikiyüzlülüklerinin en son somut örneği Mardin, Derik Kaymakamımıza yönelik saldırıda hep birlikte görüyoruz. Derik Kaymakamı’nın ilçe halkına hizmet vermekten başka hiçbir suçu yoktu. Hadi Avrupa kaymakamımızı şehit edenleri kınayın bakalım. Masum dediğiniz PKK’lılar tek suçu halkımıza hizmet etmek olan kaymakamımızı şehit ettiler hadi yiğitseniz, dürüstseniz, delikanlıysanız sesinizi çıkarsanıza. Siz teröristleri koruduğunuz için elinize kan bulaşmıştır. Ülkemizde, dünyanın her yerinde olduğu veya olması gerektiği gibi, teröristler ve onları destekleyenler hukuk önünde hesap vermek mecburiyetindedir” ifadelerini kullandı.
Şehit aileleri ve gazi yakınları basın açıklamasının ardından Fransa büyükelçiliği önüne siyah çelenk koydu.

GENEL BAŞKAN

Lokman AYLAR

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Online Bağış Online Bağış Online Bağış Online Bağış

DUYURULAR

Yeni Zelanda'da Şehit Edilen Müslüman Kardeslerimiz İçin Camileri Dolduruyoruz

21.03.2019 Perşembe günü Hacı Bayram-ı Veli Camii Şerifinde Yeni Zelanda da Şehit edilen M [...]

2019-03-22 15:31:49

KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME AÇIKLAMASI

  Son zamanlarda 28 şubat zihniyetinin ürünü batı çalışma grubu ar [...]

2018-10-24 15:46:09

Kıbrıs Barış Harekatı Gazilerimizden Kahraman Edip DENİZ'in eşi hakka yürümüştür.

Kıbrıs Barış Harekatı  Gazilerimizden  Kahraman Edip DENİZ'in eşi hakka yürü [...]

2018-09-11 15:57:09