''Şehit cenazeleri siyasi hesapların görüleceği yerler değildir''

1984 yılından beri insanlık dışı katliamlarına bir yenisini ekleyen PKK terör örgütü mensuplarıyla 19.04.2019 tarihinde Irak Sınırında, Hakkari’nin Çukurca İlçesindeki Seriberi Üs bölgesinde teröristlerle girilen çatışmada 4 askerimizin şehit olduğu, 6 askerimizin yaralandığı bilgisini derin bir üzüntü içinde öğrendik. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman askerlerimize acil şifalar dileriz.
       Kahraman şehitlerimizden Yener Kırıkcı’nın Ankara’nın Çubuk İlçesi, Akkuzulu Köyünde gerçekleştirilen cenaze töreninde yaşananlar ise tam manasıyla terör örgütlerinin ve onların arkasındaki güçlerin sevineceği türden olaylardır. Seçim sonuçları üzerinden ülkemizi kaos ortamına sürüklemek isteyen güçler önlerine çıkan her fırsatı değerlendirmektedirler. Manevi değerleri yüksek, feraset sahibi Türk Milleti mukaddesatına sahip çıkarak şehidine son görevini yerine getirmek üzere Akkuzulu Mezarlığında toplandığında düğmeye basan gizli eller, şehit yakınlarımızın tarif edilemeyecekleri acı içerisinde kendilerini kaybederek yapmış oldukları taşkınlıkları kısa süre içerisinde provokatif eylemlere çevirme çabası yine milletimizin itidalli davranması sonucunda engellenmiştir. Meydana gelen olaylarda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ na karşı takınılan tavır tasvip edilecek ve memnuniyet duyulacak bir hadise değildir. Bu vesile ile Sayın Kılıçdaroğlu’ na yapılan bu saygısız davranışı şiddetle kınıyoruz. Cenaze merasiminde Kemal Kılıçdaroğlu’ na yapılan saldırı kabul edilemez. Bu; şehidimize, inancımıza, kültürümüze saygısızlıktır.
İnancımıza göre şehidimizin cenazesi; saygı ve huşu içinde kılınacak cenaze namazı, Kur’an tilaveti, peygamberimize salat ve selam, tekbirler ve dualar ile Hakk’a uğurlanır.
            Şehit Cenazeleri, toplumumuzun en hassas noktası ve milletimizi hiçbir menfaat gözetmeksizin bir araya getirmesi münasebetiyle siyasi hesapların görüleceği yerler değildir. Yüce milletimizi, devletimizin içine çekilmek istendiği şu zor günlerde her zamankinden daha çok dikkatli davranıp, birlik ve beraberliğine sahip çıkarak ülkemizi sürüklenmek istendiği kaos ortamından kurtarabilmek adına itidalli davranmaya davet ediyoruz. Bu sebeple başta siyasi partilerin terör örgütleriyle olan ilişkilerini gözden geçirmeleri, yapacakları söylemlerde ayrılıkçı dil ve üslup yerine toplumu kucaklayan dil seçmelerini tavsiye ederiz. Bu hassas süreçte herkes ağızından çıkana dikkat etmelidir. Ortada devletin bölünmez bütünlüğüne kast ederek, kan döken, insanımızı korkuya sevk eden her grup bizim için terör örgütüdür. Siyasilerimizden öncelikle bu tanımın yapılmasını teröriste “terörist” diyebilmelerini ve terör örgütleriyle bağlantısı olan kişilerle ilişkilerini bitirmelerini, hep beraber bütünleştirici bir dil kullanarak terörü lanetlemelerini bekliyoruz. Gerekli görüldüğü takdirde siyasi liderlerimiz, milletvekillerimiz, bürokratlarımız, duyarlı sivil toplum kuruluşlarımızla ve Yüce Milletimizle omuz omuza vererek “teröre lanet yürüyüşü” yapmayı teklif ediyoruz. Çünkü bu hareketin bizi bölmek isteyenlere karşı atılacak en büyük tokat olduğu inancını taşıyoruz. Biz, Türk’ü – Kürt’ü, Laz’ı – Çerkez’i, Alevi’si Sünni’siyle hep beraber TÜRKİYE’ yiz.

Tüm kamuoyuna saygılıyla duyurulur.                                                                                               

                                                                                                                                          Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı
                                                                                                                                                               Gazi Lokman AYLAR        

GENEL BAŞKAN

Lokman AYLAR

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Online Bağış Online Bağış Online Bağış Online Bağış

DUYURULAR

Yeni Zelanda'da Şehit Edilen Müslüman Kardeslerimiz İçin Camileri Dolduruyoruz

21.03.2019 Perşembe günü Hacı Bayram-ı Veli Camii Şerifinde Yeni Zelanda da Şehit edilen M [...]

2019-03-22 15:31:49

KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME AÇIKLAMASI

  Son zamanlarda 28 şubat zihniyetinin ürünü batı çalışma grubu ar [...]

2018-10-24 15:46:09

Kıbrıs Barış Harekatı Gazilerimizden Kahraman Edip DENİZ'in eşi hakka yürümüştür.

Kıbrıs Barış Harekatı  Gazilerimizden  Kahraman Edip DENİZ'in eşi hakka yürü [...]

2018-09-11 15:57:09