TÜGŞAV’dan şehit annelerine iftar

TÜGŞAV’dan şehit annelerine iftar

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) ve Altındağ Belediyesi işbirliğiyle "Anneler Günü" dolayısıyla 400 şehit annesine iftar verildi.
Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde düzenlenen iftara, TÜGŞAV Genel Başkanı Lokman Aylar,  Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız katıldı.

İftar programı, 15 Temmuz gazisi Mehmet Arif Arslan'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Gazi Lokman Aylar , iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada; “Vatan dediğimiz uğruna can veren aslan evlatlar, bir de bu aslanları yetiştiren vatan yürekli analardır. Her çocuğun, annesinin anneler gününü kutladığı bugünde ülkemizin bağımsızlığını ve birliğimizi sağlamak, kutsal bildiğimiz vatan topraklarımızın bütünlüğünü korumak uğruna, canını; vatanı ve milleti için seve seve feda eden; bayrağımıza kanının rengini, ay yıldızımıza yüreğinin aydınlığını vererek şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz ve necip Türk milleti adına, vakfımızca anneler gününüzü kutlamak istedik;  rahmet, minnet, şükran ve dualarla acısını yüreğine akıtıp, en zor anında dahi “vatan sağ olsun” diyen kahraman annelerimiz; Anneler  gününüz kutlu olsun” dedi.

AYLAR: ŞEHİT AİLEME 'TERÖRİST' DEMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR

Şehit annelerinin bütün evlatlarını vatan için feda edeceğini aktaran Aylar, “İşte bu kahraman analara, bu fedakar şehit ailelerimize kendini bilmez biri çıkıyor, 'terörist' diyor. 'Bana saldıran şehit yakınları terörist' diyor. Benim şehidime, gazime ve şehit aileme 'terörist' demek kimsenin haddi değildir” ifadelerini kullandı.
 ‘Kimseye ön yargımız yoktur ancak devlet düşmanı olan kimselerle her zaman ve her ortamda haklı mücadelemizi yapmaya devam edeceğiz’ diyen Lokman Aylar , “Yine söylüyoruz biz türk'ü kürt'ü laz'ı çerkez’i alevi’si sünni’siyle hep beraber Türk milletiyiz. Ve son söz, rahat uyu şehidim emanetin bizim en değerlimiz ve her zaman başımızın tacıdır” diyerek sözlerine son verdi.

ASIM BALCI: BELEDİYE OLARAK GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİNE ÖNEM VERİYORUZ

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada, "annelik" ve "şehitlik" makamının İslam inancındaki önemine işaret ederek, belediye çalışmalarında gazi ve şehit yakınlarına önem vereceklerini ifade etti.

İLK ŞEHİDİN ANNESİNE YILIN ÖDÜLÜ

Konuşmaların ardından TÜGŞAV Başkanı Lokman Aylar ve  Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Türkiye'nin terörle mücadelede verdiği ilk şehitlerden Adnan Şen'in annesi Aysel Şen'e, "Yılın Annesi" ödülünü verdi.
Altındağ Belediyesi’nce, şehit Adnan Şen'in adı ilçede bir parka verilecek.
 

GENEL BAŞKAN

Lokman AYLAR

BAŞKANIN MESAJI

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Online Bağış Online Bağış Online Bağış Online Bağış

DUYURULAR

Yeni Zelanda'da Şehit Edilen Müslüman Kardeslerimiz İçin Camileri Dolduruyoruz

21.03.2019 Perşembe günü Hacı Bayram-ı Veli Camii Şerifinde Yeni Zelanda da Şehit edilen M [...]

2019-03-22 15:31:49

KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME AÇIKLAMASI

  Son zamanlarda 28 şubat zihniyetinin ürünü batı çalışma grubu ar [...]

2018-10-24 15:46:09

Kıbrıs Barış Harekatı Gazilerimizden Kahraman Edip DENİZ'in eşi hakka yürümüştür.

Kıbrıs Barış Harekatı  Gazilerimizden  Kahraman Edip DENİZ'in eşi hakka yürü [...]

2018-09-11 15:57:09