TÜGŞAV bu bayramda şehitleri unutmadı!

TÜGŞAV bu bayramda şehitleri unutmadı!

Gözünü kırpmadan ülkemiz için canlarını feda eden şehitleri unutmayan Türkiye Gaziler ve Şehitler Aileleri Vakfı, Arife Günü Cebeci Askeri Şehitliğini ziyaret ederek, şehitliğe gelen vatandaşlarla bayramlaştı.
Cebeci Askeri Şehitliği’ne gerçekleştirilen ziyaret, Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başladı.
Ziyarete ilişkin konuşan Türkiye Gaziler ve Şehitler Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar, “Cennet vatan toprakları üzerinde şehitlerimiz sayesinde bayramları huzur ve güven içerisinde yaşıyoruz. Evlatlarını, vatanımıza feda eden kıymetli şehit annelerimizi, şehit babalarımızı, yüzlerinde dahi bakmaya kıyamadığımız şehitlerimizin güzel yavrularının yanında olmak adına Arife Günü herkesi şehitliğe bekliyoruz.
Şehitlik Peygamber Efendimize en yakın makamlardan bir tanesi. Rabb'im inşallah bütün şehitlerimizi sevgili habibiyle birbirine komşu kılsın. Allah onlardan razı olsun. Şehitlerimizin ailelerine de sabırlar diliyorum. Onlar şehadete yürümemiş olsalardı bugün hiçbirimiz burada bayram kutlayamayacaktık. Onlar vatanın sağ olması, ay yıldızlı bayrağın dalgalanması, ezanın susmaması için canlarının seve seve verdiler. Şehitlerimizin ve gazilerimizin vatan uğruna fedakârlıklarını ve yaptıkları kahramanlığı hiçbir zaman unutmayacağız. Şehit ailelerinin ve gazilerimizin her zaman başımızın tacıdır. Buradan herkese sesleniyorum şehit ailelerimizin sadece hatırlanmaya ve yanlarında olmaya ihtiyaçları var. Özel günlerde onları yalnız bırakmayarak şehitliklere ziyarette bulunalım. Ramazan Bayramı vesilesi ile şehitlerimizi bir kez daha şükran ve minnet duygularıyla anıyor, bütün şehit yakınlarımızın, gazilerimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum ”dedi.

GENEL BAŞKAN

Lokman AYLAR

BAŞKANIN MESAJI

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Online Bağış Online Bağış Online Bağış Online Bağış

DUYURULAR

Yeni Zelanda'da Şehit Edilen Müslüman Kardeslerimiz İçin Camileri Dolduruyoruz

21.03.2019 Perşembe günü Hacı Bayram-ı Veli Camii Şerifinde Yeni Zelanda da Şehit edilen M [...]

2019-03-22 15:31:49

KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME AÇIKLAMASI

  Son zamanlarda 28 şubat zihniyetinin ürünü batı çalışma grubu ar [...]

2018-10-24 15:46:09

Kıbrıs Barış Harekatı Gazilerimizden Kahraman Edip DENİZ'in eşi hakka yürümüştür.

Kıbrıs Barış Harekatı  Gazilerimizden  Kahraman Edip DENİZ'in eşi hakka yürü [...]

2018-09-11 15:57:09