Lokman AYLAR'ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajıdır

Lokman AYLAR'ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajıdır

(Gazi) Sn. Lokman AYLAR'ın 19 Eylül Gaziler günü mesajıdır.

Fedakârlık Timsali Kahraman Gazilerimiz '

Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanının verilişinin 96’inci yıl dönümünde; vatanımızın bölünmez bütünlüğü, devletimizin bekası ve milletimizin birliği uğrunda, bayraklaşan vatan coğrafyasının dört köşesinden çıkarak vatan sevgisi, kader ve silah arkadaşlığı duygusu ile kenetlenen; üstün bir cesaret ve feragat timsali sergileyerek canlarını ortaya koyan, şehitliğe niyet eden ve gazilik rütbesine yükselen kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.
Şehitlik makamı ve gazilik nişanı, Türk milletinin inancı ve kültürel değerleri içinde en yüce rütbelerden sayılmıştır. Analar, kınalı evlatlarını cepheye uğurlarken “Haydi yavrum, haydi git; ya gazi ol ya şehit!” dualarıyla göndermişlerdir. Kahraman Ordumuz ve onun özü Yiğit Mehmetçik; tarihimiz boyunca sergilediği destansı kahramanlıklarla “Gazi” unvanını taşımayı, anasının ak sütü gibi haketmiştir.
Milletimizin namus ve haysiyeti uğrunda, devletimizin bekası için, varlığımız, birliğimiz ve kardeşliğimiz yolunda uzuvlarını kutsal vatan topraklarına emanet eden fedakâr gazilerimizin, köklü devletimizin temellerine en sağlam ve en kıymetli harcı kattıklarını asla akıldan çıkarmayacağız.
Asil milletimiz; tarihin her döneminde vatansever Türk ordusu ve onun fedakâr mensupları ile şerefli üniformanın ardına gizlenmek isteyen hainleri büyük bir ferasetle her zaman ayırt etmiştir. Peygamber ocağının her neferi, tarihi boyunca vatanı, bayrağı, devleti ve istikbali uğruna canını feda ederek hain emellerin karşısına sıra dağlar gibi dikilmekte zerre kadar tereddüt etmemiştir. Üzerinde huzur ve güvenlik içinde yaşadığımız cennet vatanımız, şehit ve gazilerimizin kahramanlıkları sayesinde bizlere miras kalmıştır. Bu asil gerçeği hakkıyla bilen Aziz Türk milleti, yurdunu canından yüce sayarak şehitlik makamı ve gazilik mertebesine ulaşan öz evladı askerine sevgi, saygı ve şükran duygularıyla bağlanmıştır.
Vatanın bütünlüğü, milletin selameti, varlık ve birlik mücadelemizde kahraman gazilerimizin verdiği ilhamla, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız bütün tehditleri milletimiz bertaraf edecektir. Tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, milletimizin her ferdi “Ya istiklal, ya ölüm!” anlayışıyla, zor günlerde devletimizin imdadına koşmuştur. Son zamanlarda yoğunlaşan terörist faaliyetlerde, özellikle 15 Temmuz'da milletimizin demir yumruğu altında ezilen ihanet girişimleri ve aralarında işbirliği yapan bütün terör şebekelerinin hain saldırılarında, bir kere daha gördüğümüz üzere, Türk milletinin her evladı varlığımız, birliğimiz, kardeşliğimiz, vatanımız, bayrağımız ve özgürlüğümüz uğrunda hiç çekinmeden canını ortaya koymuştur.
Canını vatana adayan gazilerimiz, öyle büyük fedakârlıklar gerçekleştirmişlerdir ki onlar için yapılacak hiçbir şey, ortaya koydukları eşsiz hizmetlerin dengi, feda ettikleri şerefli uzuvların bedeli olamaz. Şerefli gazilerimizin, azim ve kararlılıkla yürüttükleri hayat mücadelesinde onlara sahip çıkmak, onurlu hatıralarını sonsuza kadar yaşatmak yerine getirilecek en yüce hizmet olacaktır.
Gaziler günü vesilesiyle, başta Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan topraklarının bütünlüğü, devletimizin bekası, milletimizin birlik ve kardeşliği uğrunda canını ortaya koyan kahraman askerlerimizi; polislerimizi ve korucularımızı; aziz hatıraları önünde saygıyla eğildiğimiz şehitlerimizi ve sonsuzluk yolculuğuna çıkmış kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor; tedavileri devam eden fedakârlık timsali gazilerimize acil şifalar diliyor; hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyor, bu vesileyle tüm şehit aileleri ve Hayatta olan gazilerimize Allah’tan uzun ve hayırlı ömürler niyaz ediyor; ahirete intikal etmiş olanlara rahmet diliyorum.

GENEL BAŞKAN

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Online Bağış Online Bağış Online Bağış Online Bağış

DUYURULAR

KERMES

KERMESİMİZ AÇILDI.  KERMESİMİZ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE AÇILMIŞTI [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

, bu uğurda can veren Aziz Şehitlerimizin, dul ve yetimlerinin hatıralarını yüceltmeyi, sorunla [...]

0000-00-00 00:00:00

\\\"Önemli AçıklamaŞehit yakınları, Gazi ve Gazi yakınlarımızın ücretsiz seyahat hak [...]

0000-00-00 00:00:00