Genel Başkanımız'ın Engin Ardıç ve saldırıya uğrayan gazilerimiz ile ilgiili Basın Açıklamasıdır

Genel Başkanımız'ın Engin Ardıç ve saldırıya uğrayan gazilerimiz ile ilgiili Basın Açıklamasıdır

BU SALDIRI MİLLETE YAPILMIŞTIR

ŞEHİT VE GAZİ DEVLET TAPUSUDUR

TÜRKİYE GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ VAKFI BAŞKANI LOKMAN AYLAR: GAZİYE UZANAN ELİ DE DİLİ DE ŞİDDETLE KINIYOR, DEVLET BÜYÜKLERİMİZDEN ONURUMUZA SALDIRANLARIN EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUZ!

Son zamanlarda şehit yakını ve gazilere yönelik çirkin saldırılara Gaziler Vakfı ve şehit yakını-gazilerden oluşan geniş bir grup sert tepki gösterdi

ANKARA/

Bazı gazeteciler ve yazarlar başta olmak üzere son zamanlarda gazilere yönelik hakarete varan yazı ve açıklamalarla birlikte yine geçen Cumartesi günü trafikte şehir magandaları tarafından gazilerin darp edilmesi bardağı taşırdı. Yaşanan çirken saldırılara sert tepki göstererek gazilerle birlikte bir açıklama yapan Başkan Lokman Aylar, “Canıyla, kanıyla bu toprakları vatan kılan şehit ve gazilerimizin onurunu zedeleyen yazılar yazanları ve onları gözü dönmüşçesine linç etmeye çalışanları kınıyor, en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

Ceza terör yasasına göre verilmeli

Başkan Aylar, “Ankara’da, belden aşağısı tutmayan gazimiz Jandarma Astsubay Çavuş Muzaffer Oktay ve sol bacağını kullanamayan gazimiz Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Kızılkaş, dört trafik magandası tarafından önce araçlarıyla sıkıştırılmış, daha sonra sığındıkları bir petrolde ailelerinin gözü önünde darp edilmişlerdir. Vatan için canını hiçe sayıp uzuvlarını kaybeden gazilerimize yapılan bu alçak saldırıyla ilgili gereğinin yapılmasını istiyoruz.

Bu vatan 100 yıldır şehit ve gazisiyle "Türkiye" olmuş  vatana canıyla malıyla Bedel ödemiş, haine karşı ilk kurşunu atarak her zaman vatan deyince en önde koşmuş şehit ve gazilerimizi hedef alan, bu alçak, kalleş saldırıyı kınıyoruz... 

Bu hain ve alçak saldırı en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Olaya basit bir kavga olarak bakılmamalı, suçlulara terörle mücadele yasasından ceza verilmelidir” dedi.   

 Gazilerimiz derinden yaralandı…

Öte yandan bazı yazarlar tarafından kaleme alınan yazıların da gazileri deriden yaraladığını vurgulayan Aylar şunları kaydetti:

“Son günlerde milletimizin manevi duyguları üzerinden çirkin oyunlar oynanmaktadır ancak bu gafiller şunu bilsinler ki şehitlik ve gazilik ünvanına ermiş her arkadaşımız ve onların her yakını bugüne kadar adaptan, hürmetten ve mukaddesattan ödün vermemişlerdir. Hiçbir terbiyesizlik girişimi de bu muazzam duruşumuzu bozmayacaktır. Biz Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı olarak  bu çirkin kalleş saldırıyı yapan vatan hainlerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını ve kahraman gazilerimizin kırılan gururunu telafasi yok ancak bir nebzede olsa bu alçakların hadlerinin bildirilmesi bütün gazilerimizin tek temennisidir. Failleri birkez daha nefretle kınıyor, meselenin takipçisi olduğumuzu tüm kamuoyuna buradan ilan ediyoruz.”

GENEL BAŞKAN

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Online Bağış Online Bağış Online Bağış Online Bağış

DUYURULAR

KERMES

KERMESİMİZ AÇILDI.  KERMESİMİZ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE AÇILMIŞTI [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

, bu uğurda can veren Aziz Şehitlerimizin, dul ve yetimlerinin hatıralarını yüceltmeyi, sorunla [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

       Vakfımız “Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığın [...]

0000-00-00 00:00:00