Gazilerimiz Sinemada Ayla Filmi İçin Bir Araya Geldiler

Gazilerimiz Sinemada Ayla Filmi İçin Bir Araya Geldiler

GAZİLER ‘AYLA’DA BİRLEŞTİ
AYLA GAZİLERİ GÖZYAŞLARINA BOĞDU
TÜRKİYE GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ VAKFI, TÜRKİYE’NİN OSCAR ADAYI ‘AYLA’YA ÇIKARMA YAPTI. ONLARCA GAZİ VE ŞEHİT YAKINI FİLMİ BİRARADA, GÖZYAŞLARI İLE İZLEDİ.
ANKARA/
Vakıf Başkanı Lokman Aylar’ın öncülüğünde gerçekleştirilen ‘şehit yakını ve gazilere sinema programının’ durağı ülkemizin gururu, 7’den 70’e ta not alan Ayla filmi oldu. Başkan Aylar ve ailesiyle birlikte, 50’ye yakın gazi ve şehit yakını filmi birlikte izledi. Film sonunda izlenimlerini gözyaşları içinde anlatan gaziler, “Ben vatana kolumu, bacağımı verirken, Türkiye, Türk milleti var olsun diyerek koşmuştum merminin önüne. Bugün bir kez daha vatanımla, Türklüğümle gurur duydum, muhteşem bir yapıt olmuş” dedi.
GÖZYAŞLARI SEL OLDU
7’den 70’e herkesten büyük beğeni toplayan Türkiye'nin 90. oscar ödülleri için "yabancı dilde en iyi film" adayı Ayla, şehit yakını ve gazileri gözyaşlarına boğdu. 1950'lerde Kore Savaşı’na katılan Türk askerlerinden biri olan Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta öldürülmüş ailesinin yanında bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın sevgi ve umutla beslenen gerçek hikayesinden beyazperdeye taşınan film, özellikle Kore ve Kıbrıs gazilerini çok etkiledi. Film öncesinde bol bol hatıra fotoğrafı çektiren gaziler ve Genel Başkan Aylar film hakkında, “Ay yıldızlı bayrağımızı için verilmiş kahraman mücadele, masumiyet, sevgi ve derin vatan bağları ile mükemmel bir kurgu ile anlatılmış. Bugüne kadar bu alanda bu konuda yapılmış en iyi film. İnşallah 4 Mart 2018’de yarışarak bizi gururlandıracak” dedi.
DARP EDİLEN GAZİLERDEN TAM NOT
Öte yandan Ayla, geçen ay Ankara’da saldırıya uğrayan gazilerden de tam not aldı. Filmi eşi ve küçük kızı ile birlikte izleyen gazi İbrahim Kızılkaş, “Yaşadığımız derin travmadan sonra bu film bize büyük bir motivasyon getirdi. Çok duygulandım. Bizlerin verdiği vatan ve millet mücadelesini o kadar duygu yüklü ve aziz şekilde anlatmış ki. Açıkçası uğradığı saldırı ve hakaretleri silip attı, yüreğimi tamir etti. Harika bir film iyi ki bu vatanın gazi bir ferdiyim dedirtti. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.
 
 
 
 
 
 
 

GENEL BAŞKAN

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Online Bağış Online Bağış Online Bağış Online Bağış

DUYURULAR

KERMES

KERMESİMİZ AÇILDI.  KERMESİMİZ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE AÇILMIŞTI [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

, bu uğurda can veren Aziz Şehitlerimizin, dul ve yetimlerinin hatıralarını yüceltmeyi, sorunla [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

       Vakfımız “Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığın [...]

0000-00-00 00:00:00