Şehit Yakını ve Gazilerimiz İle Bir Araya Geldik

Şehit Yakını ve Gazilerimiz İle Bir Araya Geldik

Başta bu toprakları kanlarıyla kazanıp bizlere yurt diye emanet eden şehitlerimizin yakınları ve kahraman gazilerimiz olmak üzere;
Vakfımızın değerli şube başkanları, saygıdeğer yönetim kurulu arkadaşlarım, ülkesine değer katan, vatana sevdalısı hemşerilerimiz ve Türkiye'mizin 81 ilinden bu güzel buluşmamıza iştirak eden dostlarımız hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. "Emanetin Emanetimizdir" projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı programda duygularımızı paylaştığınız için teşekkür ediyor hepinize hoş geldiniz diyorum. 
Kardeşlerim istedik ki yer gök ihanetle sarsıldığı bu zor zamanlarda kanını toprağa şahadetle akıtıp, bu toprakları bizlere vatan eyleyen aziz şehitlerimizin yakınları ve candan geçen kahraman gazilerimizle bir araya gelelim, kardeşliğimizi pekiştirelim. Ve en önemlisi hasret giderip, dertleşelim. Uzun zamandır tül şubelerimizle ülkemizin dört bir yanında şehit yakını ve gazilerimize yönelik yürüttüğümüz "Emanetin Emanetimizdir" projesiyle çok ciddi şeyler yaptık. Sorun çözdük, dertleştik, kardeş olduk, buradayız deyip acılarını paylaştık. Birlikte ağlayıp, birlikte güldük. Vakfımızın hayata geçirdiği bu proje çok güzel şeylere vesile oldu ki son olarak bizi burada buluşturdu. 
Programın detaylarından çok bahsedip sizleri sıkmayacağım. Ben şehitlik ve gazilikle ilgili birkaç şey söyleyerek bu güzel birlikteliğin tadını çıkarmanız istiyorum. 
Kardeşlerim şehit kimdir, gazi kimdir? Şehit yüreğindeki vatan sevdasıyla tutuşan, maşukunu (sevdiğini) düşmana karşı canıyla koruyup ve nihayet sevdiği yani vatanı için toprağa Şahadet şerbetini içerek bir gül gibi düşenlerin adıdır. Ve cephelerde düşmana can siperane durup uzuvlarını kaybeden, candan geçen ancak vatandan geçmeyenlerin adıdır gazi. İşte yüz yıllardır bu milletin gittiği toprağı yurt yapanlardır şehit ve gaziler. Bizler için, vatanın geleceği için önden gidenler, bu milletin istiklal sağlayıcısı ve devletin tapusudur onlar. 
Değerli kardeşlerim; bugün şehitlerimizin aziz kanı ve kahraman gazilerimizin fedakarlıkları ile kurulmuş vatanımız, Türkiye’mize karşı içerde ve dışarıda ‘şer’de ittifak etmiş hainlere karşı devlet bağımızı dile getirmek için bir araya geldik. Burada 80 milyonuyla doğusundan batısına tek ve bir Türkiye için birizi, tekiz ve buradayız demek için toplandık. 
Biz bu vatanın asıl sahipleri olarak kanla yurt tuttuğumuz bu toprakları kimseye teslim etmeyiz. Nene hatunların, Seyit Onbaşıların, cephede ‘vatan sağolsun’ diyerek şahadete yürüyen Mehmetçiklerin yurdu Anadolu’muz açıkça yerli ve yabancı vatan hainleri tarafından kuşatılmaya çalışılmakta. Burası Türkiye; biz yüzyıllardır yurt edindiğimiz bu topraklar için can vermekten çekinmedik. Ve hep bedel ödedik, bundan sonra da ödemeye hazırız. Vatanın tek karışını dahi bu azgınlara teslim etmeyeceğiz. Oynan oyunun, uluslar arası kurulan tezgahın farkındayız. Türkiye’yi giyotine koyup, taşeron teröristler ve onların işbirlikçilerinin itiraf, kopya belgeleri ile mahkum etmeye çalışanlar avucunu yalayacak. 
Biz şehitler ve gaziler vakfı olarak diyoruz ki; Çanakkale’de düşmanı denize döktüğümüz iman gücümüz, tek vatan ve aziz millet bağımızla; “Dünya beşten büyüktür, Türk milleti dışında  kimse Türkiye’nin kaderini belirleyemez, bu vatan asla teslim olmaz, can vermeden, siperlerimizi kimse aşamaz. İşte bu yüzden şehit ve gazi bu ülkenin ta kendisidir, canıdır, istiklalidir, geleceğidir.
dedi Lokman AYLAR.

GENEL BAŞKAN

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Online Bağış Online Bağış Online Bağış Online Bağış

DUYURULAR

KERMES

KERMESİMİZ AÇILDI.  KERMESİMİZ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE AÇILMIŞTI [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

, bu uğurda can veren Aziz Şehitlerimizin, dul ve yetimlerinin hatıralarını yüceltmeyi, sorunla [...]

0000-00-00 00:00:00

\\\"Önemli AçıklamaŞehit yakınları, Gazi ve Gazi yakınlarımızın ücretsiz seyahat hak [...]

0000-00-00 00:00:00