EMANETİN EMANETİMİZDİR

EMANETİN EMANETİMİZDİR

 

2018 Ocak ayının ilk aile ziyaretlerine başladık...
Her hafta düzenlemiş olduğumuz aile ziyaretinde ilk durağımız 09.08.1980 yılında gazi olan İsmail Çitken kardeşimizi ve  kıymetli ailesini ziyaret ettik. 
Genel başkanımız Sayın (Gazi) Lokman aylar 1980 yılında gazi olan kardeşimiz ile o yıllarda  gaziliğin nasıl olduğunu o dönemde gaziliğin ne kadar yaygın olduğu, geçirdiği sıkıntıları hakkında bilgi aldı.
Sağlık durumu hakkında bilgi aldı.
Bir elini ve iki gözünü  kaybeden kahraman Gazimiz Vatan sağ olsun ben bomba uzmanıydım görevimi layıkıyla yapmaya çalıştım iki gözümü ve bir elimi kaybettim vatanım için her şeyi yaparım her şey vatanıma feda olsun dedi.
Genel başkanımız sayın (Gazi) Lokman aylar Allah siz ve sizin  gibi  uzuvlarını kaybeden kahramanlardan razı olsun devletimiz sizlerin yanında dedi.
 
 
İkinci ziyaretimizde ise 10.08.2016 yılında Şırnak Uludere'de çatışma sonucu şehit olan Bayram Kavcı kardeşimizin ailesineydi acıları hala tazeydi gözleri dolu dolu anlattılar oğlunun kahramanlıklarını.
Genel Başkanımız sayın (Gazi) Lokman Aylar şehidimizin ailesine taziye de bulundu ve bizim kocaman bir aile olduğumuzdan bahsetti.
Şehidimizin annesi  "Allah'a bir oğlum olsun oda şehit olsun diye dua ederdim, şuan yüreğim yanıyor oğlumun fotoğrafları ile yaşıyorum ama olsun rabbim dualarımı kabul etti şükürler olsun " dedi 
Aylar rabbim' in sevdiği kuluymuşsunuz mekanı cennet ruhu şad olsun dedi.
 
Bir sonraki durağımız 08.04.2007 yılında çatışma sonucu şehit olan Bülent Yollu kardeşimizin kıymetli ailesini ziyaret ettik.
İki oğlu olan şehidimizin eşi Nurcan hanım "vatan ve millet aşkı ile yanıp tutuşturdu eşim iki evladım ve ben onun gururunu taşıyoruz ne mutlu bize evet zor ama vatan sağ olsun" dedi 
Başkanımız sizin gibi şehit ailelerimiz bizim ailemiz Allah sizden razı olsun evet şehidimiz iki oğlunuza ve size ölene' dek taşıyacağınız bir gurur bıraktı" dedi
 
 
En son durağımız da 06.05.2016 yılında Şırnak Uludere'de çatışma sonucu şehit olan Zafer Çalışkan kardeşimizin kıymetli ailesine idi.
Oğlunun odasını adeta müze haline getiren Fatma teyzemiz "ben yavrumun bu fotoğrafları ile ayaktayım yavrumun kokusunu alıyorum burada günümün yarısı bu odada geçiyor "diyerek göz yaşlarına boğulan Fatma teyze "bir kez daha söylüyorum devletimiz minnettarız bize çok iyilikleri oluyor Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin şehit ailelerine sahip çıkıyor " dedi
Genel Başkanımız Lokman Aylar "evet eli öpülesi Fatma teyzem devletimize ne kadar teşekkür etsek biz gazi ve şehit ailelerini koruyup kolluyor ihtiyaçlarımızı karşılıyor Allah onlardan razı olsun " diyerek ailemizden ayrıldı 
 

GENEL BAŞKAN

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Online Bağış Online Bağış Online Bağış Online Bağış

DUYURULAR

KERMES

KERMESİMİZ AÇILDI.  KERMESİMİZ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE AÇILMIŞTI [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

, bu uğurda can veren Aziz Şehitlerimizin, dul ve yetimlerinin hatıralarını yüceltmeyi, sorunla [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

       Vakfımız “Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığın [...]

0000-00-00 00:00:00