Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar HDP'li vekillerin sokağa çıkma çağrısına ilişkin Basın Acıkılması.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar HDP'li vekillerin sokağa çıkma çağrısına ilişkin Basın Acıkılması.

 
TÜRKİYE ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER VAKFI
BASIN AÇIKLAMASI
Vakıf Başkanı  Gazi Lokman Aylar’ın,  Türkiye’nin sınır güvenliğini ilişkin yürüttüğü Afrin Operasyonuna karşılık HDP’li vekillerin sokağa çıkma çağrısına ilişkin basın açıklamasıdır.
ANKARA-Değerli basın mensupları, Gazi Meclis’imizdeki ihanet çalışmaların sonlandıran ve milletin iradesi ile kazdıkları çukurlara düşen terör sevici HDP’lilerin milli mücadelemiz olan sınır ötesi operasyonuna ‘işgal girişimi’ sözleri açıkça vatana ihanettir ve sorumlular için acilen gereği yapılmalıdır.
Milletimizin aziz ordusu tek bayrak altında özgür, refah içinde ve tam bağımsız bir Türkiye için canı pahasına içerde mücadele verirken bu kansızlar dün hendek kazıp, adliyelerde savcılarımızı katlederek ihanet etmişlerdi. Bunlar temsil ettiklerini iddia ettikleri Kürt kardeşlerimizi, kadınları ve çocukları kendilerine kalkan yapacak kadar kahpe, topraklarında yaşayıp, ekmeğini yediği ülkesini satışa çıkaracak kadar haindir. Hendekler kazdılar, okul çıkışı yavrularımızı katlettiler, köyler yaktılar, karnında 5 aylık bebeği ile anaları katlettiler bunlar kahpeliğin her türlüsünü yaptılar. Bu millet on yıllardır dili, ırkı, omurgası olmayan bu taşeron köpeklere geçit vermedi. Kazdıkları kuyular düşüp, yıllarca kullandıkları Kürt kardeşlerimiz de sırtını dönünce gözlerini sınırımıza çevirdiler.
Orada, Afrin’de; anaların kınalı kuzuları, milletimizin asil evlatları devletimizin büyük ordusu ve milletimizin yürekten verdiği destekle ile teröristlere bomba yağdırmakta. Türkiye düşmanları ile aynı yatağa girip, devlet hayali kuran PKK’lı hainler ve ağababalarına  (ABD, Fransa, İngiltere’ye) Türk jetleri vurdukça inilti içimizde pusuya yatmış HDP’lilelerden geliyor.
Afrin’de Türk’ün aslanları inleri yıkarken, bu köpek sürüsü “işgalci devlet” ve “savaş” çığırtkanlığı yaparak sokaklara çıkma çağrısı yapmış. Diyorlar ki “Afrin’de Türk ordusu Masum Kürt halkını katlediyor. Devlet işgal ediyor”. Ey etekli kalleşler, dünya şaşar Türk’ün mermisi istikametinden şaşmaz. Herkes zulüme hizmet eder de Türk milleti, ordusu ve devletiyle adaletten şaşmaz.
Gücünüz yetiyorsa sokağa çıkın, artık eski Türkiye yok. Kandil’de Mehmetçiğe kurşun sıkıp, Meclis’te “barış elçisiyim” yalanlarına çocuklarımız bile inanmıyor. Bu millet iradesini teslim almaya çalışanlara asla geçit vermedi, siper oldu tanklara da yine devletini teslim etmedi. Bizde ihanete dur denilir, haine karşı meydanlarda demokrasi nöbeti tutulur. Siz de ise hainlerle kol koyla girilir, bebekler katledilir ve devlete ihanet için tencere tava çalınır.
Açıkça söylüyorum bu köpek sürüsü sokağa çıktığı anda binlerce şehit yakını ve gazi bulacaktır karşısında. Biz nöbetteyiz geleni bekliyoruz. Türk’ün şanlı ilerleyişi, mazluma el veren devleti ve şehit kanıyla göklerde dalgalanan al bayrağı asla engellenemeyecektir. Buihanet çağrısını yapanlar hakkında devlet yetkili ve yargı makamlarımızın gereğini yapmalarını istiyoruz.
                                                                                                                       GAZİ LOKMAN AYLAR         
                                                                                                                                (Genel Başkan)

GENEL BAŞKAN

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Online Bağış Online Bağış Online Bağış Online Bağış

DUYURULAR

KERMES

KERMESİMİZ AÇILDI.  KERMESİMİZ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE AÇILMIŞTI [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

, bu uğurda can veren Aziz Şehitlerimizin, dul ve yetimlerinin hatıralarını yüceltmeyi, sorunla [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

       Vakfımız “Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığın [...]

0000-00-00 00:00:00