Basın Açıklaması

Basın Açıklaması

TÜRKİYE GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ VAKFI
BASIN AÇIKLAMASI
ANKARA/ÇEKYA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Aziz milletimiz,
Değerli basın mensupları,
Şanlı bayrağa can veren gaziler ve vatana şehadet selamıyla şehit düşen yiğitlerimizin kıymetli aileleri,
Bugün burada Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı olarak dünyayı, başta yanı başımızda olan Orta Doğuyu kan gölüne çeviren, kıydığı onca mazlum canın kanını elinde taşıyan, yasal yönetmelikte  %100 terör örgütü olan PYD’nin sözde eş başkanı terörist Salih Müslim’i serbest bırakan Çekya Devletini kınamak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz.
Bu katiller Suriye’de, Irak’ta, Afganistan ve daha birçok mazlum coğrafyasında kıyımlar yapıyor, bombalar patlatıyor, kılıktan kılığa girip canlar alıyorlar.
Bu millet yedisinden yetmişine terör ve terör örgütü kavramlarını adı gibi bildiği gibi nereden ne geleceğini, kimin dost kimin düşman olduğunu da artık idrak etmiştir.
Hal böyle iken bugün bizler terör örgütlerine kol kanat geren, onlara ağabeylik yapan bir güruh ile karşı karşıyayız. Bu ikiyüzlü çevreler şunu bir an dahi olsun akıllarından asla çıkarmasınlar ki Türk milletine ihanet eden asla payidar olmamış, asla olamayacaktır. Eninde sonunda belasını bulacaktır, bundan da bizim şüphemiz yoktur.
Türk askerimiz iki aya yakındır bu katillerle Afrin’de mücadele ediyor,
Ey gafiller soruyorum size!
Güvenlik güçlerimiz önce Fırat Kalkanı Harekâtıyla, bugün de Zeytin Dalı Harekâtıyla, PKK’nın uzantısı olan PYD’nin inlerine girmedi mi?
Masum halkı kendine kalkan edip, askerimizin karşısına dikilmiş bu leş kargaları bayrak diye sahiplendikleri paçavra ile çıkmıyorlar mı karşımıza?
Bu skandal karar ile bunu bir kez daha gördük. Hakkında yakalama kararı olan, terör listesinde terörist olarak adlandırılan bir şahsiyetsizi siz hangi anayasa, hangi hukuka dayanarak serbest bıraktınız?
Bu dünyanın gözü önünde aklımızla dalga geçmek ve açıkça teröre destek vermektir. Barış diye yola çıkıp ahkâm kesenler neden bu skandala sessiz?
Aslında bu soruların cevabı oldukça basit… 
Yine bizler biliyoruz ki nerede bir Türk düşmanı varsa hemen diğer düşmanlarımızın desteğini görür. Teröre direkt ya da dolaylı yollardan destek veren her toplumsal yapının, bu katillerin akıttıkları her damla kanda, aldığı her canda payı vardır.   
Dünyanın hangi ülkesinin hukukunda terörist serbest bırakılır, ceza verilmez? Biz oynanan oyunun ve yapılan planın farkındayız. O yüzden Afrin’deyiz, Irak’tayız, Afganistan’dayız. Türk’ün kılıcı bir kişi kalana dek terörist başı kesmekten vazgeçmeyecek, ölürsem şehit kalırsam gazi diyen bir milletin kutlu yürüyüşünü asla durduramayacaksınız.
Biz Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı olarak bu kararı tanımıyor, teröre can suyu verip, teröristi ‘git daha çok can al” dercesine salan Çekya devletini protesto ediyoruz. Uyuyan dev uyandı, artık Türkiye’nin terörist dediğine arka çıkan kim varsa taşıdığı sıfat artık terörist olarak bilinecektir.
Artık PYD ne ise Çekya da bizim gözümüzde odur!
 
               Gazi Lokman AYLAR
 
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı
                GENEL BAŞKANI

GENEL BAŞKAN

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Online Bağış Online Bağış Online Bağış Online Bağış

DUYURULAR

KERMES

KERMESİMİZ AÇILDI.  KERMESİMİZ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE AÇILMIŞTI [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

, bu uğurda can veren Aziz Şehitlerimizin, dul ve yetimlerinin hatıralarını yüceltmeyi, sorunla [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

       Vakfımız “Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığın [...]

0000-00-00 00:00:00