Basın Açıklaması

Basın Açıklaması

 
TÜRKİYE GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ VAKFI
BASIN AÇIKLAMASI ANKARA/
 
Değerli basın mensupları, Bizler; Kore, Kıbrıs, Terör, 15 Temmuz, Suriye, Irak ve diğer yurtdışı operasyonu gazileri, Terörle mücadele başta olmak üzere çeşitli görev ve vazife gazileri ile şehit yakınları olarak, Ocak ayı ortasında başlayan Afrin operasyonu hakkında burada toplandık. Bu vatana elini, gözünü, kolunu, bacağını veren biz gaziler ve candan geçen şehitler adına PKK/YPG ve PYD’ye karşı kahramanca mücadele gösteren yiğit askerlerimize destek verenlerin başında geldiğimizi belirtmek isteriz. Değerli arkadaşlar Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi bu bir beka mücadelesidir, sınırlarımızı işgal etmeye çalışan yerli ve yabancı terörist şebekelere karşı ‘Türk’ün yurdu geçilemez’ deme harekatıdır… İlk olarak, mazlumlar coğrafyasını bölmek ve yutmak amacıyla kan gölüne çeviren teröristler ve onların ağababalarına dur demek için güçlü ordumuz tarafından milletin ve devletimizin aziz desteği ile yürütülen ‘Zeytin Dalı Operasyonu’nu candan destek verdiğimizi belirtmek isteriz. Bu harekat mazlumların şefkat eli Türkiye’nin yapması gereken haklı ve yerli bir operasyondur. İçte ve dışta bunu savaş çığırtkanlığı ile işgal ve katliam gibi gösteren hainlerin tüm algı çalışmalarına rağmen Mehmetçik orada destan yazıyor. Can siperane mazlumları kurtarıyor. Biz bu vatan için, al Bayrak için sınır içi ve sınır dışında candan geçtik, dağları yurt ettik, cephede düşmana dünyayı dart ettik. Biz bu vatan için bedel ödedik,  Vatan bölünmesin diye canlarımızı yitirdik. Şimdi birileri kalkmış Suriye ve Irak üzerinden bizim sevdamıza göz dikiyor. Ordumuz katillerin inlerine girip, köstebek gibi kazdıkları tünellerden çıkardıkça ses CHP, HDP, başında ‘TÜRK’ sıfatı taşıyan terörist sevicilerden geliyor. Orada anaların kuzuları biz yaşayalım diye ölüyor, bu ülkenin ekmeğini yiyen bu hainler TSK Afrin’de sivilleri vuruyor, YPG terörist grup değildir diyor. Biz Tüm gazi ve şehit ailelerimiz ile birlikte olarak bu tarihi operasyonu destekliyoruz, 70 binden fazla şehit yakını ve gazimizle de cepheye gitmek için hazırız. Bugün Ankara merkezli olmak üzere vatanın dört bir yanından 500’ü aşkın gazi ve şehit yakınımızla burada bulunuyoruz.
Amacımız sınırın diğer tarafında katil sürülerine karşı savaşan Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu, onlara moral ve destek vermeye geldiğimizi belirtmek istiyoruz. Burada Mehmetçiğimize maddi-manevi destekler yapacağız ve bunun yanı sıra kahramanlarımız için kurbanlar keseceğiz.
 
Yürü Mehmet’im! Dedelerin, amcaların, kardeşlerin göğsünde ‘gazi’ rozeti taşıyan sevdalı büyüklerin seninle, senin emrinde… Sen Türk kanı taşıyor, bu aziz milletin dualarıyla güç kazanıyorsun, Sefer senin,zafer Allah’ın Galibiyet inanlarındır …
 
NE  MUTLU TÜRKİM DİYENEE…
 Gazi Lokman AYLAR
       Genel Başkan

GENEL BAŞKAN

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Online Bağış Online Bağış Online Bağış Online Bağış

DUYURULAR

KERMES

KERMESİMİZ AÇILDI.  KERMESİMİZ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE AÇILMIŞTI [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

, bu uğurda can veren Aziz Şehitlerimizin, dul ve yetimlerinin hatıralarını yüceltmeyi, sorunla [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

       Vakfımız “Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığın [...]

0000-00-00 00:00:00