Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sayın Jülide SARIEROĞLU Şehit Annelerimizin Anneler Gününde Bir Araya Geldik

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sayın Jülide SARIEROĞLU Şehit Annelerimizin Anneler Gününde Bir Araya Geldik

TÜRKİYE GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ VAKFI 

Dünyadaki en kutsal görevi üstlenen anneler sevginin, özverinin, hoşgörünün ve mutluluğun kaynağıdır. İnsanlık en yüce duyguları annelerin şefkatli ellerinde öğrenir ve bu yüce duygular hayat boyu bizlere yön verir. Vatanseverlik duygusu dâhil tüm erdemlerin beşiği olan anneler sadece bir çocuk yetiştirmez, gün gelir o güzel çocuk vatanını ve dünyayı değiştirir.
Bu anlamlı günde, dünyadaki tüm annelerin anneler gününü kutluyorum. Hayatını çocuklarına adayan, ömrünü bu vatana hayırlı bir evlat yetiştirmek üzere geçiren ve ahrete göçmüş olan tüm annelere Allah’tan rahmet diliyorum.
Aynı zamanda aziz şehitlerimizin, kahraman gazilerimizin annelerini özellikle tebrik ediyor ve her birinin ayrı ayrı ellerinden öpüyorum. Sizler bizim için çok değerlisiniz, çünkü bu dünyaya sadece bir evlat getirmekle yetinmediniz. Kınalı kuzularınızı düşman bu vatana ayak basmasın diye, ezan susmasın diye, bayrak inmesin diye şehit verdiniz, Kınalı kuzularınız artık bu vatanın evlatları oldular…
Evet… Şehitlerimiz o ulvi mertebeye ulaştıkları andan itibaren anne ve babalarının evlatları oldukları kadar bu milletin de öz ve öz evlatları oldular, ayrıca şehitlerimizin anneleri ve babaları, evlatları o mübarek makama eriştiği andan itibaren bu vatanın, bu milletin anne ve babaları oldular. Bu vatana kahramanlar doğurup da Allah yolunda onları kurban veren vefakâr annelerimize hürmetlerimi iletiyorum.
Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) Cennet annelerin ayaklarının altındır buyurdular… Bu yüzden şu anlaşılmalıdır ki annelik duygusu ne biyolojik ne de psikolojik bir durum değildir. Annelik şuurdur, akıldır ve ruhtur… Bilinç üzeri duyguların bir hal üzere toplanmasıdır, tarifi imkânsız bir duygudur. İşte bu yüzden “Cennet annelerin ayakları altındadır.”
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı olarak bizler 7 Coğrafi bölge, 81 Vilayet dâhilinde tek bayrak, tek devlet, tek millet olma şuuruyla uzuvlarımızı, hayatlarımızı ve hayallerimizi bu vatana vakfettik. Bundan da asla hayıflanmadık her anımızda gurur duyduk ve kanımızın son damlasına kadar da vatan müdafaasından taviz vermeyeceğiz.
Ne yaparsak yapalım kahraman annelerimizin hakkınızı ödeyemeyiz ama bizler Söz veriyoruz, sınırlarımız dâhilinde ve haricinde milli birlik ve beraberliğimize karşı faaliyet sürdüren son hain teröristin kanı akmadıkça;
Söz veriyoruz, evladını bu vatan uğruna şehit veren annelerimizin her birinin yüreğindeki ateş sönmedikçe;
Söz veriyoruz, bu devlete yapılan her hainliğin hesabı sorulmadıkça;
Söz veriyoruz, akıtılan her damla kanın intikamı alınmadıkça; Kinimizi diri tutacağız!
Tek bir hain terörist kalmayıncaya kadar bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz!
Kahraman şehitlerimizin annelerinin yüreğindeki ateşi söndürecek ve kanımızı yerde koymayacağız!
Söz veriyoruz!
Bir kere daha ömürlerini ailelerine, vatana, millete, devlete hayırlı bir evlat yetiştirmek uğruna vakfetmiş olan tüm annelerimizin anneler gününü kutluyor her birinin önünde saygı ile eğiliyorum. Allah’a emanet olun…
        Gazi Lokman AYLAR
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı
            Genel Başkanı

GENEL BAŞKAN

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

Online Bağış Online Bağış Online Bağış Online Bağış

DUYURULAR

KERMES

KERMESİMİZ AÇILDI.  KERMESİMİZ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE AÇILMIŞTI [...]

0000-00-00 00:00:00

BAĞIŞ VE ABONELİKLERDE

, bu uğurda can veren Aziz Şehitlerimizin, dul ve yetimlerinin hatıralarını yüceltmeyi, sorunla [...]

0000-00-00 00:00:00

\\\"Önemli AçıklamaŞehit yakınları, Gazi ve Gazi yakınlarımızın ücretsiz seyahat hak [...]

0000-00-00 00:00:00