Çakma Gazeteci...!

Çakma Gazeteci...!

İyi bakın bu resimlere sevgili dostlar;
      Daha dün Engin Ardıç denilen bu şahıs “çakma gaziler” diye bir köşe yazısı yazdı. Enteresan olan bunu birlik ve bütünlüğe en çokta ihtiyacımız olan bir zamanda yapması! Neden yaptı? Amacı neydi? Hemde daha MALÜL veya MUHARİP gazi ne demek bilmezken.Ricam şu; yazısını okuyun lütfen; daha bugün 8şehit 2gazimiz varken. Şehit yada gazilerimizin bu vatan için feda ettikleri ortada iken. Bu şahıs gazileri ayrıştırarak ne yapmaya çalışıyor? Üstelik birlik bütünlüğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde! Sen o yazıları rahatça yaz diye şehir,dağ,bayır,tepe dolaşan; çoluk çoçuğun evde rahat yaşasın okuluna rahat gidip gelsin ve korkusuz kaygısız huzur içinde yaşasın diye şehit yada gazi olan; diğer çocuklar yetim kalmasın diye kendi çocuklarını yetim bırakan bu insanları eleştirmek senin haddine mi düşmüş? Çok şey geliyor dilimin ucuna ama “Hasbinallah ve nimel vekil ve nimel mevla ve ni'mel nasir” diyorum. Ne kadar kolay değilmi; sıcacık yerde oturup klavye başında senin kabusuna bile girmeyen karanlıklarda eksi bilmem kaç derecede taşı yastık, gök kubbeyi yorgan yapanları, ölüme yürüyenleri eleştirmek! Canları ve kanlarıyla destan yazanları oturdukları yerden eleştirenleri Allah a havale ediyorum ve ekliyorum Allah ım aynı acıların mislisini yaşatmadan alma canlarını.. 
sen 20li yaşlarda vurulupta gazi olayım diyen birini tanıdın mı? Yaşayacağının hiç bir garantisi yokken hemde! Kendi adıma Allah ı şahit tutarak yazayım o akşam yaralandığımda sabaha kadar saatlerce beklerken çektiğim acıların bekleyişin sadece 1saatine dayan sana ne istersen vereceğiz deseler göze alamam; Allah rızası vatan bayrak uğruna ölüm hariç. Ki o geceme şahit Silah arkadaşları kardeşlerim de bu yazımı okuyacaktır ve buna şahittir.
sen 20li yaşlarda hiç acılarına dayanamayıpta ölümü diledin mi seni yaradandan?
Sen 20li yaşlarında bir yatağa aylarca belki yıllarca bağlı kalıp tuvaletine varana dek herşeyinle birine muhtaç yaşadın mı?
Sen 20li yaşlarda dağ taş yürürken bitki bitmeyen tepelerde acaba nereden pusu gelir kaygısı ile hiç bu sabah doğan güneşi görebilecekmiyim diye düşündün mü?
Sen 20li yaşlarda 30-40kg yükle dağ tepe bayır günlerce aç susuz yürüdün mü?
Sen üşümesin diye üstüne yorganını örttüğün oğlunun VATAN SAĞOLSUN diyerek üstüne toprakla örttün mü?
Sahi sen ne feda ettin çıkarsız beklentisiz bu vatan için?
Neyse ya dedim ya “Hasbinallah ve nimel vekil ve nimel mevla ve ni'mel nasir”.
İyi bakın bu resimlere sevgili doslar! Siyaseti politikayı çıkarları bir kenara koyarak bakın! Gazileri Şehitleri kardeşinizin oğlunuzun yerine koyarak bakın...

                                                                                                                                                                   Gazi İsmail AYDIN