Basında Biz

300 şehit ve Gazi yakını 'Eren' filmini izledi!
  • 10 Ocak 2022
  • 3 defa okundu
300 şehit ve Gazi yakını 'Eren' filmini izledi! "Terör seviciler de izlesin"

Ankara'da 300 şehit yakını ve gazi 'Kesişme iyi ki varsın Eren' filmini birlikte izledi. Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) tarafından organize edilen Kesişme; İyi Ki Varsın Eren sinema filmini izlemeye gelen şehit yakını ve gaziler duygu dolu anlar yaşadı. Filmin sonunda 'iyi ki varsın Eren', 'iyi ki varsın Ferhat komutan' sloganları atan şehit yakını ve gaziler göz yaşlarına hakim olamadı.

Yapımcılığını Mustafa Uslu'nun üstlendiği 11 Ağustos 2017'de şehit edilen kahramanlar Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in hayatını konu alan 'Kesişme; İyi ki varsın Eren' isimli film şehit yakınları ve gaziler tarafından büyük beğeni aldı. Eren Bülbül'ün doğum günü olan 1 Ocak'ta vizyona giren TRT ortak yapımı Eren filmi önceki gün Ankara'da bir AVM'de 300 şehit ve gazi yakınana özel gösterime sunuldu. Programa MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız, Altındağ İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Özlem Gören ve TÜGŞAV üyeleri katıldı.

FİLMDEN ALINMASI GEREKEN DERSLER VAR
Film hakkında değerlendirmede bulunan MHP'li Kılavuz, filmi çok etkileyici bulduğunu ve izlerken gözyaşlarına hakim olamadığını belirtti. Filmin Eren Bülbül'ün hayatını gerçekçi bir şekilde aktardığını söyleyen Kılavuz, filmden alınması gereken dersler olduğunu aktararak, "Zamanında Çanakkale'de cepheye giden 15'liler gibi vatan ve millet adına büyük sorumluluk üstleniyor" diye konuştu. Kılavuz bu tür gerçek kahramanlık hikayelerini yansıtan sinema filmleri, tiyatro ve yapımların çoğalması gerektiğini ifade etti.ŞEHİT AİLELERİMİZ GEÇMİŞİ YÂD ETTİ

TÜGŞAV Genel Başkanı Gazi Lokman Aylar, filmde geçen operasyon sahnelerini çok gerçekçi bulduğunu söyledi. Aylar, şehit yakınlarının filmi izlerken gözyaşları döktüğünü anlatarak, "Şehit ailelerimiz geçmişi yâd etti. Askerlerimizin eşleri, çocukları babalarıyla birlikte şehit olmadan önceki anlarını hatırladılar. Onun hüznünü yaşadılar. Bugün aramızda hayatında ilk kez sinemaya gelen şehit yakını ve gazilerimiz var. Hainler tarafından katledilen aziz şehitlerimiz Eren Bülbül ve Ferhat komutanımızın hikâyesinin anlatıldığı bu özel filmi şehit ve Gazi yakınlarımızla birlikte izlemek bizim için şereftir. Ülkemiz için bedel ödeyen aziz şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz biz bir aileyiz. Ben de her vatan evladı gibi 'İyi ki varsın Eren' diyorum" ifadelerini kullandı.

TERÖR SEVİCİLER DE İZLESİN
Eren Bülbül'ün bir kahraman olduğunu söyleyen Aylar filmde Eren Bülbül'le beraber Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in kahramanlık hikâyesini de gördüklerini dile getirerek sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu ve bu gibi vizyona giren filmleri terör ve teröre yandaşlık yapan partilerle beraber yürüyen siyasetçilere, bürokratlara tavsiye ediyoruz. Eren Bülbül'ler bitmeyecektir. Bu ülkede kahramanlar bitmeyecektir."