Duyurular

Vatanımıza yapılan bu zulmün karşısında Sessiz duran herkesi aziz şehitlerimize şikâyet ediyorum.
  • 30 Kasım 1999
  • 109 defa okundu
Vatanımıza yapılan bu zulmün karşısında Sessiz duran herkesi aziz şehitlerimize şikâyet ediyorum.

Tüm Gazi ve Şehitlerimiz adına kamuoyuna duyurulur.


Vatanımıza yapılan bu zulmün karşısında

Sessiz duran herkesi aziz şehitlerimize şikâyet ediyorum.


 

Milletimiz yüz yıllardır savaş kan ve gözyaşında boğulmuş, değerleri uğruna malını canını feda etmekten bir saniye olsun gözünü kırpmadan şehadete koşmuştur. Sevgili gazilerimizin ve aziz şehitlerimizin evlatlarına sesleniyorum. Neredesiniz;


Seyit onbaşılar, Yusuflar, Ahmetler, Mehmetçikler neredesiniz. Vatan uğruna, namus uğruna dedelerimizin kanlarını döktükleri, ruhlarını verdikleri bu kutsal topraklarda ihanet ayyuka çıkmış durumda. Eyy aziz milletimiz neredesiniz ve kutsal emanetinize neden sahip çıkmıyorsunuz? Dedelerimiz, bizlerin huzuru için savaştığı bu kutsal topraklarda vatana ihanet eden, kardeşini şehit düşüren, babanı gazi bırakan bu hainlerin şehadet adını lekeleyerek bu topraklarda leşlerini gömmelerine ve sözde şehitlik yapmalarına ve leşlerinin heykelini dikmelerine müsaade ederek, şanlı tarihimize ihanetmi edeceksiniz?


Nerde Müslüman din kardeşlerim, nerde Atatürk’ün askerleri, nerde iki ağaç kesildi diye yollara dökülenler, nerde partilerinin peşinde koşarak miting alanlarını dolduranlar, nerde bu ülkenin eri, erbaşı, yoldaşı vatandaşı, polisi savcısı, valisi komutanı?


Eyy sevgili milletimiz bilesiniz‘ki, biz bu vatan uğrunda gazi düşmüş kardeşleriniziz ve bilesiniz‘ki, artık tahammül edemiyor yatağımızda sizler kadar rahat yatamıyoruz. Hâlbuki bizler sizlerin yataklarınızda rahat yatmanız için gazi düşmüş ve şehitler vermiş kardeşleriniz değil miyiz? Eyy Türk Milleti, Eyy Sevgili Milletim, şimdi sıra sizde. Şimdi harekete geçme zamanı sizde. Şimdi rahat uyumama sırası sizde.


Çözüm süreci bozulmasın, garp devletlerine karşı demokratik görünelim derken tüm değerlerimizi teker, teker kaybetmek üzereyiz. Elbette milletimizin bölünmez bütünlüğünü muhafaza edeceğiz. Lakin bu bütünlüğü dahi suiistimal eden putperestleri ve leşlerinin kahramanlaştırılmasına müsaade etmeden, tüm dünya basınında yaptıkları ile tarihe geçerek şanlı tarihimizi lekeletmeden. Şayet biz bir milletsek ve bölünmezliğimizle bir bütünsek yaşayan şehitler olarak soruyorum sizlere, neredesiniz? Sizin vicdanınız nerde, sizin vefanız nerde, sizlerin değerleri nerde, eyy aziz milletim sessiz mi kalacağız?


 Taksimde bir eylem yapılacağı zaman buna müdahale eden polislerimizi ve askerlerimizi biran evvel şehitlerimizin kemiklerini sızlatacak leşlerle dolu mezarlığın kökünden kazıtılmasını ve dikilen putların yıkılması için Tüm Gazi, Şehit ve Türk Milleti adına göreve davet ediyorum. Bu hainlerin leş kokuları ülkemiz üzerine sinmeden temizlenmelidir. Tüm kamuoyunda hassasiyet gösterilmesi için gereğinin yapılmasından asla çekinmemelerini yüce Türk milletinin arkalarında olduğunu hatırlatırım.


Tüm milletimizi bu kutsal davamızda bizleri yalnız bırakmamalarını temenni ediyor, tüm güvenlik güçlerimizi ve konu ile ilgili olan tüm birimlerimizi bu leşlerin temizlenmesi için göreve davet ediyor, vatanımıza yapılan bu zulmün karşısında sessiz duran herkesi aziz şehitlerimize şikâyet ediyorum.Türkiye Gaziler Vakfı

Genel Başkanı