Haberler

ANNELER GÜNÜ
  • 11 Mayıs 2020
  • 1351 defa okundu
ANNELER GÜNÜ

VATAN, UĞRUNA CAN VEREN ASLANLAR, BİRDE BU ASLANLARI YETİŞTİREN ASLAN "ANA"LARDIR... 
            Başta Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimizin kıymetli anneleri / eşleri başta olmak üzere “anne” lik vasfını taşıyan tüm kadınlarımızın anneler gününü kutluyorum.
            Bizim inancımızda iki kutsal değer vardır biri annelik diğeri şehitlik. Bizler cenneti anaların ayakları altına seren bir dinin mensuplarıyız. Her anne bizim için değerli ve özeldir ancak Şehit Anneleri inancımız ve toplumumuz için müstesna şahıslardır.

Bu özel günde her evlat annesinin yanına koşarken, şehit anneleri evlatlarının mezarı başına koşuyorlardı. Bu yıl korona virüs nedeniyle şehit analarımız şehitliklere gidemediler. Bizde vakıf olarak bu özel günde aziz şehitlerimizin annelerini yanlız bırakmayarak anneler gününü kutladık. Çünkü bu özel günlerde herkes sevdikleriyle hemhal olurken şehit annelerimizin gözleri, duvardaki resmine dalar, yüreği uzaklara döner ve vatan uğruna şehit verdiği oğlunun gelmeyeceğini bilerek umutla bekler.

            Evlat kaybetmenin acısını tarif edecek bir kelime dahi bulunamamış.
Bizler bu vatan için kanımızdan, canımızdan, hayallerimizden vazgeçtik bedel ödedik. Ama bu vatan için en ağır bedeli şüphesiz evladı şehit olan bir anneler ödediler. Ödemeye de devam ediyorlar. Şehit annelerinin yürek yangını hiç bitmez. Bayramda, en mutlu günlerde, özellikle Anneler Gününde bu acı tazelenir. Evladının şehit olduğu haberini aldığı ilk ana yeniden döner. Biz şehitlerimizin şahitleri olarak Aziz Türk Milleti adına geldik. Bizlerde onların bir evladı olarak ellerini öpüp hayır dualarını almak istedik. Evlatlarının yerini tutmayacağımızı biliyoruz ama vakıf olarak, millet olarak; her zaman onların emrinde olduğumuzu söyledik.  Çünkü Vatan, uğruna can veren aslanlar ve birde bu aslanları yetiştiren aslan analardır.

            İşte bu analarda bize şehitlerimizin emanetleridir. Tüm şehit anneleri bizim annemiz. Türk Milletinin her ferdi de onların evladı. Bu özel günler millet olmanın ne demek olduğunu iliklerimize kadar hissettiğimiz günler. Cenabı Allah tüm şehitlerimizden, onları yetiştiren annelerinden ve gazilerimizden razı olsun.