Basın Açıklamaları

“Bu topraklarda bin yıldır birlik içerisinde, kardeşlik içerisinde yaşıyoruz”
  • 30 Kasım 1999
  • 35 defa okundu
“Bu topraklarda bin yıldır birlik içerisinde, kardeşlik içerisinde yaşıyoruz”


“Bu topraklarda bin yıldır birlik içerisinde, kardeşlik içerisinde yaşıyoruz”

 Tarih: 28-03-2017 20:00:00
Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Ankara\'da Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı\'nda (TÜGŞAV) Mardin\'den gelen şehit ve gazi yakınlarıyla buluştu.
\"“Bu

Şehit yakınları ve gaziler için ne yapılsa yeterli olmayacağını ifade eden Şahin, \"Şehitlerimiz bizlerin baş tacı, şehit ailelerimiz bizlerin kendi aileleri gibi, gazilerimiz bu dünyadaki en yüksek payeye erişmiş kişiler.\" dedi. 

Şahin, şehitlerin şefaatine nail olmayı dilediğini belirterek, \"Aziz milletimiz ne zaman vatan savunması söz konusu olursa genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, her dünya görüşünden her mezhepten, her meşrepten insanıyla gerekli fedakarlığı gösterebileceğini en son 15 Temmuz\'da çok net bir şekilde ortaya koymuş oldu.\" diye konuştu.

Bu topraklarda devletin 10 yıllardır PKK, DHKP-C ve DEAŞ gibi terör örgütleriyle mücadele ettiğini ifade eden Şahin, bütün enerjilerini ülkeyi kalkındırmak, geliştirmek ve büyütmek için kullanmak istediklerini belirterek, şöyle devam etti:

\"Bu topraklarda bin yıldır birlik içerisinde, kardeşlik içerisinde yaşıyoruz. Selahaddin Eyyubi\'nin ordusunda da beraberdik, Sultan Alparslan\'ın ordusunda da beraberdik, Kut\'ül Amare\'de İngilizlere karşı mücadele ederken de beraberdik. Çanakkale\'de yedi düvele karşı ülkemizi savunurken de beraberdik, Cumhuriyeti de hep birlikte kurduk. Türk\'üyle, Kürt\'üyle, Laz\'ıyla, Çerkez\'iyle, Alevi\'siyle, Sünni\'siyle ve inşallah ilelebet de bu topraklarda birlik içerisinde, beraberlik içerisinde, kardeşlik içerisinde, İslam\'ın, bütün mazlum ve mağdurların bayraktarlığını yaparak yaşamaya devam edeceğiz. Bizim en büyük gücümüz birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz.\"

 \"Ne yaparsak yapalım tam karşılığını vermemiz asla mümkün değildir\"

Türkiye\'nin ilerlemesinden, kalkınmasından içeride terör örgütlerinin, dışarıda da Haçlı zihniyetinin temsilcilerinin rahatsız olduğunu ifade eden Şahin, \"Bugüne kadar bizim sırtımızı yere getiremediler, bundan sonra da Allah\'ın izniyle getirmeleri mümkün değil. Bunun teminatı başta şehitlerimizdir, gazilerimizdir, biz buradan güç alıyoruz.\" dedi. 

Fatih Şahin, şehit aileleri ve gazilerin durumlarıyla her zaman yakından ilgilendiklerini ifade ederek, \"Ne yaparsak yapalım tam karşılığını vermemiz asla mümkün değildir. Kapımız, gönlümüz her zaman sizlere açık. Şehitlerimizin yakınlarıyla ve gazilerimizle birebir çalışan birimler olarak her zaman sizlerle birlikteyiz, parti teşkilatlarımız her zaman sizlerle. Bütün devlet mekanizmaları, bütün bakanlıklarımız, bürokratlarımız sizlere yardımcı olmak, sizlere destek olmak için hazır ol vaziyette beklemekteler. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim etsin.\" diye konuştu.