Basın Açıklamaları

ALDIĞINIZ MEZAR PARASI CEHENNEM ATEŞİNİZ OLSUN
  • 25 Ağustos 2020
  • 54 defa okundu
ALDIĞINIZ MEZAR PARASI CEHENNEM ATEŞİNİZ OLSUN

2015 yılında bu din, bu devlet, bu bayrak için Hakkari Yüksekova’da PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucunda şehit düşen Erdem Ertan’ın annesi Aynur Ertan 23.08.2020 tarihinde geçirmiş olduğu kalp krizi sonrasında vefat etmiştir.     
Aynur Teyzemizin vefat haberi bizleri derinden üzmüştür. Vefat haberini aldığımız ilk andan itibaren üzerimize düşen görevi yapıp Ertan Ailesinin acısını paylaştık. Bu sırada Aynur Teyzemizin Asri Mezarlığa Defnedilmesinin vasiyeti olduğunu öğrenip aile ile birlikte prosedürü yerine getirmek için Ankara Büyükşehir Belediyesine başvuruda bulunduk. Ancak almış olduğumuz cevap içimizi yaktı. Evladını vatan için şehit vermiş bir aileden mezar parası olarak 30.000 TL (Otuz Bin) istendi. Tek evladını vatan için şehit vermiş olan acılı ailemiz kendi imkanlarıyla, istenen bedeli ödeyerek Aynur Teyzemizin vasiyetini yerine getirmiştir.
Ertan Ailesi bu vatan için en ağır bedeli ödeyip tek çocukları olan Erdem Ertan’ı vatan için şehit vermiştir. Bir ömür boyu evlat acısı ve hasretiyle yaşamış olan bir aileden 30.000 TL mezar ücreti almak hangi vicdana sığar?        
Cumhurbaşkanımız’ın “Bu vatanın tapusu Şehit Aileleri ve Gazilerimizindir” sözü gerçek ise tapu sahibi olan ailemizden 30.000 TL mezar parası almak kimin haddinedir?               
Seçim döneminde miliyetçi – muhafazakar kesimden oy devşirmek için çaba sarf edenler, seçildikten sonra neden Şehit Aileleri ve Gazileri hedef tahtasına koydular?    
Ankara Büyükşehir Belediye’nin şehit ailemizden 30.000 TL mezar parası isteyen Mezarlıklar Genel Müdürlüğünden haberi var mı?  
Haberi varsa Ankara BB. Başkanı Sayın Mansur Yavaş sorumlu kişiler hakkında gerekeni yapacak mı? Yoksa CHP – HDP ittifakının baskısı altında kalarak konuyla ilgili hiçbirşey yapmayacak mı? 
Mesele mezar için istenen paranın büyüklüğünde değil, 1 lira dahi olsa bir şehit ailesinden talepte bulunmak en basit ifadeyle ayıptır.               
Hiçbir şehit ailesi ve gazimizin siyasetin kirli çarkları altında ezilmesini istemediğimiz gibi bu olayın da siyasi çevrelerce kullanılmasını istemiyoruz. Çünkü Şehitlik ve Gazilik siyasetin, siyasetçilerin ve siyasetin kirli oyunlarının fersah fersah üstündedir. Bu ve bunun gibi olayları kim yaparsa yapsın karşısındayız.
Bu ülkenin gerçek sahipleri Bedir’den günümüze kadar şehadet şerbeti içen Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimizdir. Bugün klimalı makam odalarında serin serin oturan bürokratlar bunu şehitlerimize ve gazilerimize borculudur. Herkes kendine yakışanı yapar elbet. Dün şehidimizin annesine hiçbir bürokratın ve haber verilmesine rağmen hiçbir siyasi partinin temsilcisinin katılmaması ayıp olarak o makamları işgal edenlere yeter diye düşünüyoruz. Cumhurbaşkanımızın Şehit Aileleri ve Gazilerimize vermiş olduğu önem ortadayken atanmış bürokratların ve sadece seçim dönemi meydanlara çıkarak yapmacık cümleler kuran oy avcısı siyasilerin umursamaz tavırlarını da kabul etmiyoruz.  
                Evladını vatan için şehit vermiş olan bir aileden 30.000 TL mezar parası istenmesini, her konuşmasında şehit ve gazi edebiyatı yapan bürokrat ve siyasetçileri de kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.     
                                                                                                 

                                                                                                                                    Genel Başkan
                                                                                                                               (Gazi) Lokman AYLAR