Basın Açıklamaları

BU KADAR SOYSUZA BİR "SOYLU" YETER
  • 15 Nisan 2020
  • 55 defa okundu
BU KADAR SOYSUZA BİR "SOYLU" YETER

BU KADAR SOYSUZA BİR SOYLU YETER
 
                12.04.2020 akşamı İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu istifa ettiğini açıklamış ve bu açıklama en çok Şehit Aileleri ve Gazilerimizi üzerken, teröristleri, terör destekçilerini ve terör sevicileri memnun       etmiştir.  

                Haberi aldığımız anda bu vatana bedel ödeyen kişiler olarak vefa duygusu ile önce sosyal medya hesaplarımızdan, daha sonrada sokağa çıkma yasağının bitişinin akabinde sosyal mesafe kuralına uyup, gerekli tüm tebdirleri alarak İçişleri Bakanlığı konutu önüne gidip Sayın Bakanımızı almış olduğu karardan vazgeçirmeye çalıştık. Olaylar bu şekilde gelişmişken vakfımızın duruşundan, yapmış olduğu hizmetlerden ve Sayın Bakanımızın istifasının Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından geri çevirmesini hazmedemeyen haber siteleri tarafından servis edilen ve sosyal medya hesapları üzeriden büyütülen hadiselere cevabımızdır. 
Yapılanlar bir kutlama değil, terör örgütlerine diz çöktüren Sayın Süleyman Soylu’yu istifasından vazgeçirme ve kendisine olan vefa duygumuzun yansımasıdır. Yapılanlar yetkili makamlardan izin alınarak, sokağa çıkma yasağının bittiği saate yapılmıştır. Destek gösterimize katılanlar Şehit Ailesi ve Gazilerimizdir, başka kimse grubumuza dahil edilmemiştir. Herbir göstericiye maske ve eldiven dağıtımı yapılmış, gösteri sırasında sosyal mesafe kuralına azami ölçüde riayet edilmiştir. Vakıf genel merkezimizden hareket edilerek, İç İşleri Bakanlığı konutu önüne gidilmiş hep bir ağızdan ve en yüksek seslerimizle İstiklal Marşımız okunmuş ve akabinde Genel Başkanımız (Gazi) Lokman Aylar tarafından kısa bir basın açıklaması yapılmıştır. Destek gösterimiz bittiğinde ise hiçbir taşkınlığa mahal verilmeden sessiz sedasız bir şekilde katılımcıların evlerine gidişi sağlanmıştır. Haberi bilinçli bir şekilde yanlış vererek, sosyal medya hesapları üzerinden kamuoyunu tepkisini vakfımıza yönelten haber siteleri ve sosyal medya kullanıcılarına soruyoruz:
Siz okunan İstiklal Marşımızdan mı rahatsız oldunuz? 
Sayın Süleyman Soylu’ya vermiş olduğumuz destekten mi rahatsız oldunuz? 
Yoksa Sayın Cumhurbaşkanımızın istifayı kabul etmeyişi mi sizi bu derece kudurttu?

Biz vatan kahramanları olarak, devletimize bir tutam hizmet eden herkesi görüşüne bakmaksızın omuzlarımızda taşımayı kendimize borç biliyoruz. Kaldı ki; Sayın Süleyman Soylu’nun görev süresi içinde yapmış olduğu hizmetler Aziz Türk Milletinin nezdinde karşılığını bulmuştur.
        Bu kadar soysuza bir SOYLU yeter diyerek, her zaman devletimize hizmet edenlerin yanında olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla ilan ediyoruz.
                         TÜRKİYE GAZİLER ve ŞEHİT AİLELERİ VAKFI