Basın Açıklamaları

Kıbrıs Barış Harekatının 45. Yılında Madalya Alan Gazilerimiz ile Kıbrıs Büyükelçisi Sn. Kemal KÖPRÜLÜ'ye Teşekkür
  • 08 Nisan 2019
  • 34 defa okundu
Kıbrıs Barış Harekatının 45. Yılında Madalya Alan Gazilerimiz ile Kıbrıs Büyükelçisi Sn. Kemal KÖPRÜLÜ'ye Teşekkür

Değerli misafirlerimiz, kıymetli Büyükelçimiz, Ateşelerimiz...
Programımıza hoşgeldiniz...

    Türk Ulusunun dirilişinşn sembolü olan Çanakkale Zaferinde, Milletimiz özgürlük ve egemenliğini canı, kanı pahasına teslim etmeyeceğini, Türk Kurtuluş Savaşının kazanılacağını, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurularak Anadolu'nun düşman ellere bırakılmayacağınınnasıl ortaya koyulmuşsa, Kıbrıs bırakılmayacağıın  nasıl ortaya koyulmuşsa, Kıbrıs Türk halkı da Çanakkale ruhu ie bundan 45 yıl önce Kıbrıs Barış Harekatı ile Bağımsızlığını dünyaya haykırdı.
   
    Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bağımsızlık bağımsızlık mücadelesinde ki en büyük örneği, en büyük varoluş ruhu ve özgürlük mücadelesi hiç şüphesiz Çanakkale ve Türk Kurtuluş Savaşıdır...
Kıbrıs Türk'ü, Çanakkale ruhu sayesinde Rum'un Enosis çabalarından kurtularak kendi devleti'ni kurdu. Bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde huzur ve güven içinde yaşıyorsak bunu Çanakkale Zaferi'ne, Çanakkale Ruhuna borçludur.
 
    İşte Çanakkale, Kıbrıs Türkleri için ne kadar önemliyse, Kıbrıs Türkleri ve Kıbrıs Toprakları da Anadolu Türkleri için o kadar önemlidir ve o kadar değerlidir. Bugün Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfımız olarak, Kıbrıs Barış Harekatının 45. yılında madalya alan gazilerimize bir kez daha teşekkür etmek için bueada toplandık. 

    Başta Kıbrıs Harekatı'ndaki kahramanlıkları nedeniyle madalya alan Gazilerimiz olmak üzere, tüm gazilerimize bir kez daha şükranlarımızı ifade ediyoruz. Vatan toprağı için can veren Şehitlerimizi de minnetle ve saygıyla anıyoruz... Vatan size minnettar...