Basın Açıklamaları

ŞEHİDİNE ve GAZİSİNE SAHİP ÇIKMAYAN MİLLETLER YOK OLMAYA MAHKUMDUR…
  • 14 Ağustos 2019
  • 56 defa okundu
ŞEHİDİNE ve GAZİSİNE SAHİP ÇIKMAYAN MİLLETLER YOK OLMAYA MAHKUMDUR…

            Biz millet olarak vatan müdafaası için seve seve canımızı vermeye hazırız. Ancak vatan için bedel ödeyen Aziz Şehitlerimizin Yakınları ve Kahraman Gaziler olarak Bursa’dan gelen haber hepimizi ziyadesiyle üzdü.

            Bursa Büyükşehir Belediyesinin özel bir şirkete devrettiği Gemlik Kumsas Cafe’de 2000 yılında PKK’lı teröristlerin hain tuzağı sonucunda Gazi olan ve %92 engeli bulunan Gazi Ömür KARAMAN ayağını sandalyeye uzattığı için birkaç şehir magandası tarafından gazi olduğunu söylemesine rağmen darp edilmiştir.  Yapılan alçakça saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz. Bu saldırının Gazimizin bedenine değil de “Gazilik” unvanına olduğuna inanıyoruz.

            Konuyu haber aldıkları andan itibaren olaya müdahale eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’ a Bursa Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT’ a Bursa İl Emniyet Müdürümüz Sayın Osman AK’ a tüm vatan kahramanları adına teşekkür ediyoruz.

            Kahraman Gazimiz, Ömür KARAMAN ve Ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyoruz. Konunun her alanda takipçisi olacağımızı, Şehitlik ve Gazilikten bihaber olan işletme sahibi ve Gazimizi darp eden şehir eşkıyalarının en ağır şekilde cezalandırılmaları için yaşanan süreci yakından takip edeceğimizi tüm kamuoyuna saygıyla ilan ediyoruz.