Basın Açıklamaları

VALİ TOPRAK, BİR KEZ DAHA ŞEHİT AİLELERİMİZE VE GAZİLERİMİZE MİNNETTARLIĞIMIZI HAYKIRIYORUZ
  • 30 Kasım 1999
  • 33 defa okundu
VALİ TOPRAK, BİR KEZ DAHA ŞEHİT AİLELERİMİZE VE GAZİLERİMİZE MİNNETTARLIĞIMIZI HAYKIRIYORUZ

VALİ TOPRAK, BİR KEZ DAHA ŞEHİT AİLELERİMİZE VE GAZİLERİMİZE MİNNETTARLIĞIMIZI HAYKIRIYORUZ

A- A+
\"VALİ
Vali Mustafa Toprak, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şubesi’nin açılış programına katıldı.
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şubesi’nin açılış programına Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İl Müftüsü Ümit Çimen,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Rasim Bulut, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Vakıf Genel Başkanı Lokman Aylar, Şube Başkanı Muharrem Kıbrız, Vakıf üyeleri ve aileleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Siyasi Partilerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
 
Vakfın Malatya’ya, Şehit Ailelerine, Gazilere ve herkese hayırlı olması ve hayırlı hizmetler vermesi dilekleri ile sözlerine başlayan Vali Toprak, “Bu anlamda bu yüce kutlu yürüyüşü, yani Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekasının ilelebet payidar kalması anlamında hepimizin gerektiğinde kanlarımızı bu mübarek topraklara akıtacağımızdan hiç kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğinin de tezahürünü burada yaşıyoruz. 
 
Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz bu güne kadar bu aziz ve kutsal vatan topraklarını oluşturabilmek adına nice şehitler verdi, nice şehitlerimiz kanlarını bu topraklara akıttı, nice gazilerimiz uzuvlarını, vücutlarının parçalarını bu toprağa verdiler.
 
Bizler, şehitlerimizin manevi mirası üzerinde oturanlar olarak geçmişten aldığımız o kutsal emaneti, ülkemizi bir bütün olarak, bekamızla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizle birlikte geleceğe taşımaya bizde and içiyoruz.
 
Buradan bir kez daha şehit ailelerimize ve gazilerimize minnettarlığımızı haykırıyoruz.  Vatan için, millet için, devlet için, bayrak için evlatlarını bu topraklara veren ailelerimizin acısını bir kez daha paylaşıyoruz. Gazilerimize olan minnettarlığımı her zaman ifade ediyoruz.
 
Geçmişte her türlü ihanet yaşandı, bizler milli mücadelede, kurtuluş savaşında, istiklal harbinde önümüze değişik engeller çıkarıldı. Ama bu vatanın evlatları hiçbir şekilde yılmadan bu topraklara kanlarını dökerek bu toprakları vatan yaptılar.  Bunun şuurunda ve idrakinde olarak bizlerde geleceğe daha iyi ve emin adımlarla gideceğimizi, önümüze çıkarılan engelleri sevgiyle, birlikle, beraberlikle,  kardeşlikle aşacağımızı ifade ediyoruz ve söz veriyoruz.
 
Yüzyıl önce önümüze çıkarılan oyunlar ve engeller, yüzyılda geçse bu gün değişik şekillerde, değişik kılıflarda, ülkemiz içerindeki hainler ve ülkemiz dışındaki bunları besleyen hain odaklar tarafından asla ve asla vazgeçilmeksizin devam ettiriliyor. Onun için tüm bu oyunların karşısında dimdik ve uyanık şekilde ayakta olacağız.
 
Türkiye Cumhuriyetine, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Hükümetimize, bakanlıklarımıza şehit ailelerimizin ve gazilerimizin acılarını hafifletebilmek adına yaptıkları çalışmalardan dolayı minnettarlıklarımızı sunuyoruz.
 
Başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı olmak üzere yerelde Valiliğimiz, Belediyelerimiz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz olmak üzere devletimizin minnettarlığını ve onun karşılığı olarak imkânlar doğrultusunda her türlü katkıyı vermeye çalışıyoruz.”dedi.
 
İl Müftüsü Çimen’in okuduğu duanın ardından açılışı gerçekleştirilen Vakıf binasında şehit yakınları, gaziler ve gazi aileleri ile bir süre sohbet eden Vali Toprak ve beraberindekiler buradan ayrıldı.