Haberler

GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN (GAZİ) LOKMAN AYLAR'IN AÇILIŞ KONUŞMASI
  • 24 Kasım 2019
  • 1276 defa okundu
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN (GAZİ) LOKMAN AYLAR'IN AÇILIŞ KONUŞMASI

SAYIN         CUMHURBAŞKANI       YARDIMCIM,
KIYMETLİ   BAKANLARIM,    ÇOK  DEĞERLİ     MİLLETVEKİLLERİ,
BAŞIMIZINTACI  AZİZ  ŞEHİTLERİMİZİNAİLELERİ,
ÇOK  KIYMETLİ   KAHRAMAN        GAZİARKADAŞLARIM,
BASINIMIZIN       GÜZİDE      TEMSİLCİLERİ,
UZAKTAN VE YAKINDAN BİZLERİ BU ANLAMLI GÜNDE YALNIZ BIRAKMAYAN         MİSAFİRLERİMİZ;
KONUŞMAMA BAŞLARKEN HEPİNİZE HOŞ GELDİNİZ DİYOR, SELAMLARIN EN GÜZELİ OLAN ALLAH’IN SELAMIYLA      HEPİNİZİ SELAMLIYORUM…
         VAKFIMIZ, ÜLKE SAVUNMASI, VATANIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ, MİLLETİMİZİN BİRLİK ve BERABERLİĞİ İÇİN MÜCADELE EDEN BAŞTA TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ ve EMNİYET TEŞKİLATI MENSUPLARI OLMAK ÜZERE ÇEŞİTLİ KURUMLARDA GÖREV YAPAN ve BU KUTSAL GÖREVLERİ ESNASINDA YARALANMA VEYA UZVUNU KAYBETME SONUCUNDA, YASAYLA KENDİLERİNE GAZİLİK ÜNVANI VERİLEN KAHRAMANLARIMIZ İLE VAZİFE MALULLERİ ve ŞEHİTLERİMİZİN MİLLETİMİZE EMANET ETTİĞİ AİLELERİNE EKONOMİK ve SOSYAL DESTEK OLABİLMEK AMACIYLA BÜNYESİNDE KORE, KIBRIS, İÇ GÜVENLİK, TERÖR ve 15 TEMMUZ GAZİ ve ŞEHİT YAKINLARIMIZI BARINDIRAN BİR ÇATI KURULUŞ OLARAK 1994 YILINDA KURULMUŞTUR. 1999 YILINDA İSE BAKANLAR KURULU KARARIYLA KAMU YARARINA ÇALIŞAN VAKIF STATÜSÜNE ALINMIŞTIR.
         GAZİLİK, ŞEHADETİ GÖZE ALARAK VARLIĞINI HİÇE SAYMIŞ, YÜREĞİ VATAN SEVDASIYLA ÇARPAN KAHRAMANLARIN ÜNVANIDIR. TÜRK YURDU HEM GAZİLİĞİN HEM DE ŞEHADETİN YUVASIDIR. GAZİLERİMİZİN ve ŞEHİTLERİMİZİN HATIRALARI ve VERDİKLERİ ASİL MÜCADELESİ BİZİM İÇİN HİÇBİR ŞEYLE KIYASLANAMAZ. BİZİM İÇİN ŞEHİDİMİZİN HER HATIRASI DESTANSI BİR HİKAYE, YAŞAYAN HER GAZİMİZ İSE BİR KAHRAMANDIR.
         TERÖR ÖRGÜTLERİ HER FIRSATTA İSİM ve YÖNTEM DEĞİŞTİREREK DEVLETİMİZİ YIPRATMAK, MİLLETİMİZİ AYRIŞTIRMAK, ÜLKEMİZİ BÖLMEK İÇİN UĞRAŞMAKTADIR. SON OLARAK 15 TEMMUZ TARİHİ, DİN KİSVESİNE BÜRÜNMÜŞ FETÖCÜ HAİNLERİN ÜLKEMİZİ İÇ SAVAŞA SÜRÜKLEYEREK, DEVLETİMİZİ EMPERYALİST GÜÇLERİN İŞGALİNE HAZIRLAMAK İÇİN ATTIKLARI SON ADIM VE YÜCE TÜRK MİLLETİNİN TARİHİN SAYFALARINA ALTIN HARFLERLE KAZIMIŞ OLDUĞU YENİDEN DİRİLİŞİN ve MİLLİ ŞAHLANIŞIN GÜNÜDÜR. BU VESİLE İLE BİR KEZ DAHA AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET, GAZİLERİMİZE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.
 “ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZ BENİM ÖZ KARDEŞİM MESABESİNDEDİR” DİYEN, VATAN ve MİLLET SEVDALISI YİĞİT    ADAM; TERÖR ÖRGÜTLERİYLE OLAN KARARLI MÜCADELENİZ İÇİN SİZLERE TÜM VATAN KAHRAMANLARI ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM.
BU ZOR ZAMANLAR KİMLERİN DOST, KİMLERİN DÜŞMAN OLDUĞUNU ANLAMAYA YETİYOR. ÜÇ – BEŞ AĞACI BAHANE EDEREK ORTALIĞI YANGIN YERİNE ÇEVİREN HARAMZADELERİ, DİYARBAKIR’DA EVLATLARI İÇİN NÖBET TUTAN ANALARIN YANINDA GÖREMEDİK. BİZ ORADA NE GÖRDÜK BİLİYOR MUSUNUZ?
         YILLARCA GİDİLEMEZ, HİZMET EDİLEMEZ DENİLEN ŞEHİRLERİMİZDE DEVLETİMİZİN GÜCÜNÜ GÖRDÜK. KÜRT KARDEŞLERİMİZİN HAKKINI SAVUNDUĞUNU İDDİA EDEN NAMERTLERİN GERÇEK YÜZLERİNİ ve ASLINDA KÜRT KARDEŞLERİMİZE YAPMIŞ OLDUKLARI ZULMÜN BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖRDÜK.  KENDİLERİNİ SİYASİ PARTİ OLARAK NİTELEYEN HDP’NİN İL ve İLÇE BAŞKANLIKLARININ BİRER TERÖR ÖRGÜTÜ YUVASI OLDUĞUNU GÖRDÜK. 
         YÜZÜNE MASKE TAKAN TERÖR SEVİCİLERİN YÜZÜNÜ GÖRDÜK. BİR ŞEHİDİMİZİN CENAZESİNDE GÖRMEDİĞİMİZ YÜZLERİN, BİR GAZİMİZİN EVİNDE GÖRMEDİĞİMİZ KİŞİLERİN TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIM ve YATAKLIK EDEN BELEDİYE BAŞKANLARININ YERİNE KAYYUM ATANINCA ONLARIN YANINA KOŞA KOŞA GİDEN SÖZDE DEMOKRASİ HAVARİLERİNİN ASLINDA NE KADAR ÇOK TERÖRDEN BESLENDİKLERİNİ       GÖRDÜK.

         BİZİM MÜCADELEMİZ SON TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLİNCEYE KADAR DEVAM EDECEKTİR. BU KONUDA GERİ ADIM ATARSAK AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN, KAHRAMAN GAZİLERİMİZİN ve ONLARIN      YÜZLERİNE          DAHİBAKMAYA         KIYAMADIĞIMIZ YAVRULARIMIZIN HAKKINI ÖDEYEMEYİZ. ŞEHİT OLMAK VAR, GAZİ OLMAK VAR AMA BU YOLDAN ASLA VE ASLA DÖNMEKYOK.  
         BU HASLETLE BİZ, TÜRKMEN, KÜRT, LAZ, ÇERKEZ, ARAP, ALEVİ – SÜNNİ AYRIMI YAPMAKSIZIN HEP BERABER BÜYÜK TÜRK MİLLETİYİZ.  

TEŞRİFLERİYLE BİZLERİ ONURLANDIRAN, HALKA HİZMET HAKKA HİZMET ANLAYIŞIYLA ÖMRÜNÜ DEVLETE ADAYAN, YOZGAT’MIZIN YİĞİT EVLADI CUMHURBAŞKAN YARDIMCIMIZ SAYIN FUAT OKTAY BEYFENDİYE  ve KIYMETLİ         HAZİRUNA,

BİZLERE VERMİŞ OLDUĞU DEĞERİ HER FIRSATTA GÖSTEREN,
ADAYLIK SÜRECİNDE İLK OLARAK VAKFIMIZI ZİYARET EDEN,
BAŞKANLIĞA SEÇİLDİĞİNDE İLK MAKAM KABULÜNÜ BİZLERE YAPAN,
BELEDİYE ÇALIŞMALARINDA İLK İŞ OLARAK ŞEHİT VE GAZİLER MÜDÜRLÜĞÜ         BİRİMİNİ    KURAN,
BU BİNAYI TAHSİS EDEN ve HER TÜRLÜ DERDİMİZLE İLGİLENEN, ŞEHİT YAKINLARIMIZIN KARDEŞİ, GAZİLERİMİZİN DOSTU, ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ASIM BALCI BEYFENDİYE,
ÇOK DEĞERLİ BASIN MENSUPLARIMIZA, UZAKTAN ve YAKINDAN GELEREK BU ÖZEL GÜNÜMÜZDE BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYAN SİZ KIYMETLİ DOSTLARIMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.
TERÖR ÖRGÜTLERİ, TERÖR DESTEKÇİLERİ ve TERÖR SEVİCİLER BİLSİNLER        Kİ;
ŞEHİT         AİLELERİ     ve     GAZİLER     OLDUĞU    SÜRECE
 

BAYRAĞIMIZI,     İNDİREMEYECEKSİNİZ,
EZANIMIZI,          DİNDİREMEYECEKSİNİZ,
VATANIMIZI,       BÖLEMEYECEKSİNİZ,
DEVLETİMİZE ASLA DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKSİNİZ.

BU DUYGU ve DÜŞÜNCELERLE YENİ GENEL MERKEZ BİNAMIZIN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI NİYAZ EDİYOR, HEPİNİZİ ALLAH’A EMANET EDİYORUM.